Tisk článku

Spolu proti melanomu

6. dubna 2017, Kyjov

Nemocnice Kyjov se aktivně zapojí do akce Spolu proti melanomu

Kyjovská nemocnice se stala odborným garantem akce zaměřené na bezplatné vyšetření znamének. Zájemci si mohou bez ohledu na věk nechat vyšetřit kůži ve středu 3. května na Národní třídě v Hodoníně. Akci organizuje Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.

Mateřská znaménka bude na místě kontrolovat trojice lékařů z Nemocnice Kyjov, která je odborným garantem akce. Nezbytné soukromí během vyšetření zajistí speciální stan, který na hodonínské Národní třídě bude stát od 10 do 17 hodin. „Smyslem akce je upozornit lidi na nebezpečí zvyšujícího se výskytu melanomu a na nutnost prevence. Zhoubný melanom patří mezi nejzhoubnější druhy rakoviny, protože začíná relativně brzy metastázovat do dalších částí a orgánů lidského těla,“ říká ředitelka kyjovské nemocnice Danuše Křiváková.
Podle statistik zemře na zhoubný melanom kůže 340 až 400 lidí ročně. Hlavně proto, že nádor lékaři neodhalí včas. „Zájemci se proto dozvědí, jak při samovyšetření rozpoznat první příznaky změny znamének a jak pokožku správně chránit před sluncem,“ doplňuje mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová a dodává, že vedle toho bude k dispozici možnost změřit si na místě krevní tlak či množství přebytečných tuků v těle. Akci organizuje Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, bezplatné vyšetření ale může absolvovat kdokoliv bez ohledu na to, u jaké pojišťovny je registrován.
Akce Spolu proti melanomu se poprvé uskutečnila vloni, kdy postupně zavítala do osmi měst České republiky. Celkem lékaři vyšetřili přes 6,5 tisíce lidí a zachytili více než 200 nálezů znamének, která si vyžádala podrobnější prohlídku. S ohledem na velký zájem proběhne letos akce ve 14 městech, premiérově také právě v Hodoníně. Více informací je na www.spoluprotimelanomu.cz.


Mgr. Filip Zdražil
tiskový mluvčí Nemocnice Kyjov
Mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz


           10813