Zručnosti a kreativitě učí malé pacienty herní asistentky

Sakury v kyjovské nemocnici už kvetou – neklamný to důkaz příchodu jara. Pestrými barvami hraje i naše dětské oddělení. Do jarní výzdoby se, pod dohledem herních asistentek, zapojily všechny hospitalizované děti bez rozdílu věku. Stříhaly, malovaly, lepily, dokonce i pletly, a tak si svými prsty vyzkoušely i jiné pohyby, než kterými ovládají mobilní telefony. Díky jejich energii a kreativitě teď prostory vně i uvnitř dětského oddělení zdobí papírové květiny, zajíčci, slepičky a další povedené výrobky.
„Balzámem pro oči a uši personálu pak je, když vidí, jak všechny děti sedí spolu u jednoho stolu, vykládají si, hrají společenské hry, na celé oddělení je slyšet hlasitý smích a na technické vymoženosti dnešní doby si žádné z nich ani nevzpomene. Ne zřídka se stane, že se jim z nemocnice ani nechce domů. To je pro nás, ale především pro naše herní asistentky, skvělá vizitka,“ těší vrchní sestru dětského oddělení Renatu Masaříkovou.

Děkujeme taky základní škole v Dambořicích, která na nás s výzdobou každé jaro myslí a některé své výrobky nám posílá.