Stravování na dětském oddělení nově

Především pro zdraví malých pacientů a snazší průběh jejich nemoci při pobytu na dětském oddělení poskytuje Nemocnice Kyjov malým pacientům a jejich dospělému doprovodu novinku v rámci stravování. Každý malý pacient a jeho doprovod mají možnost využít rautové snídaně a svačinky, případně tuto možnost využít k doplnění stravy během celého dne.
„Pro nás je důležité, aby se malí pacienti cítili co nejlépe, a stravování je jednou z klíčových složek jejich zdravotního stavu,“ vysvětlila Renáta Masaříková, vrchní sestra dětského oddělení.
Pod dohledem nutričních terapeutek se denně připravuje rautový pojízdný stoleček, na kterém maminky i děti naleznou širokou škálu čerstvých potravin (samozřejmě vše podle diagnóz nebo diet, stanovených lékařem).
Protože je každý pacient jedinečný, k dispozici jsou také např. bezlepkové potraviny pro ty, kteří to potřebují.
„Snažíme se, aby stravování na našem oddělení bylo co nejvíce přizpůsobeno potřebám a pohodlí našich malých pacientů a doprovodu,“ uzavírá Masaříková s tím, že tato novinka má přispět k tomu, aby se děti při pobytu na lůžku dětského oddělení cítily co nejlépe.

Děkujeme vám, že nám důvěřujete a že můžeme být součástí péče o vaše děti.

Kyjov 23_09_22

Kontakt pro média: