Tisk článku

Oddělení dětské


Objednávky termínů návštěv do odborných ambulancí na tel. 518 601 302.


Pověřena vedením
MUDr. Kamila Kotyková
tel.: 518 601 300
e-mail: kotykova.kamila@nemkyj.cz


Vrchní sestra
Mgr. Renata Masaříková
tel.: 518 601 314
e-mail: masarikova.renata@nemkyj.cz


Lékaři

MUDr. Kristýna Buchtová
MUDr. Kamila Čajková
MUDr. Andrea Čandasová
MUDr. Helena Černá
MUDr. Petr Hála
MUDr. Hana Hanáčková
MUDr. Jana Herůfková
MUDr. Eva Hlaďáková
MUDr. Iveta Jarmová
MUDr. Kamila Kotyková
MUDr. Petra Malovaná
MUDr. Katarína Miklovičová
MUDr. Vendula Okániková
MUDr. Adriena Redlová
MUDr. RNDr. Michaela Thérová
MUDr. Petra Tichá
MUDr. Andrea Uhlířová
MUDr. Tereza Zlámalová
MUDr. Jiří Žurek, Ph.D.


KDE NÁS NAJDETE


Pavilon F2 - JIP, ambulance, dětské oddělení (přízemí, I.poschodí)
Pavilon E - novorozenecké oddělení

plán areálu

 

Telefonický kontakt:

lůžková část

odd. větších dětí (přízemí)
518 601 305

 

odd. menších dětí (I. patro)
518 601 315

JIP
518 601 314

odd. fyziologických novorozenců
518 601 320

JIP novorozeneckého odd.
518 601 317

Všeobecná ambulance
518 601 302


POSKYTUJEME

komplexní ambulantní a lůžkovou péči dětem od narození do 19 let. Cílem je poskytnutí vysoce kvalitní pediatrické diagnostické, léčebné a ošetřovatelské péče za současného minimalizování negativního vlivu nemocničního prostředí na dítě. Vycházíme vstříc individuálním potřebám pacientů i jejich rodičů. Respektujeme Chartu práv hospitalizovaného dítěte.*
Umožňujeme přijetí doprovodu dítěte v kterémkoli věkovém období. 

S operačními obory spolupracujeme na léčbě dětských traumat a zajišťujeme pediatrickou péči o chirurgicky nemocné děti. Úzce spolupracujeme se specializovanými pracovišti a k dispozici máme řadu zobrazovacích diagnostických metod - ultrazvuk, Rtg, CT, magnetickou rezonanci, scintigrafii.

Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo připomínku, neváhejte nás kontaktovat na e-mailové adrese

det@nemkyj.cz

PROVOZ ODDĚLENÍ

Dětské oddělení je akreditovaným pracovištěm, které se podílí na vzdělávání budoucích lékařů v oboru pediatrie. V současnosti pracuje na oddělení 6 lékařů se specializovanou způsobilostí, 3 lékařky jsou v přípravě k atestaci. Vyšší odborné vzdělání má 30 sester. Za rok projde oddělením 2500 - 3000 pacientů.
Můžeme nabídnout vybavený pokoj pro 2 děti a 2 průvodce s kuchyňkou a sociálním zázemím. V prostorách dětského oddělení je aktivní WI-FI internetové připojení.
Na obou podlažích mohou děti využívat herny s množstvím hraček. Na oddělení menších dětí je doprovodům k dispozici plně vybavena denní místnost s kuchyňským koutem, lednicí, mikrovlnou troubou a varnou konvicí. Televizory a DVD přehrávače patří k běžnému vybavení každého standardního pokoje. Několikrát do měsíce zpříjemňují dětem pobyt na oddělení canisterapie zdravotní klauni.

Lůžka jednotky intenzivní péče jsou určena k ošetřování pacientů se závažnými a život ohrožujícími stavy. Dětem je zde také poskytována komplexní pooperační péče po výkonech provedených na jiných pracovištích nemocnice. Sestry, které zde pracují, mají specializaci v anesteziologicko-resuscitační intenzivní péči tzv. ARIP.
Dětští pacienti, kteří vyžadují dlouhodobé sledování, jsou vedeni v několika odborných ambulancích - diabetologické, endokrinologické, gastroenterologické, kardiologické a ambulanci pro rizikové kojence. V prostorách ambulance má od roku 2023 pracovnu i dětský lékař pro děti a dorost (PLDD).
              

                                                              HERNÍ TERAPIE


Herní terapie se v poslední době stává nedílnou součástí dětských oddělení. I naše oddělení v  kyjovské nemocnici má od ledna 2015 nového člena týmu. Je jím herní terapeutka, pro děti prostě jen teta Lenka. Je snadno k rozpoznání, má barevné oblečení a neustále s sebou vláčí kupu hraček a různých zdravotnických pomůcek. Lenka naše malé pacienty hravou formou připraví na veškerá vyšetření nebo zákroky, které je čekají, a pokud chtějí, tak je na tyto výkony i doprovodí. Pomáhá dětem, ale i jejich doprovodu porozumět nemoci, léčbě a získává je ke spolupráci se zdravotníky. Ke své práci využívá prvků arteterapie - výtvarné techniky, dramaterapie - využití loutek, panenek, vlastních prožitků, muzikoterapie - relaxační hudba, mluvené slovo, písničky a  další.

Strach z bílých plášťů v Kyjově rozhánějí herní asistentky
(přepis rozhovoru redakce časopisu HOSPITALin s vrchní sestrou Dětského oddělení Nemocnice Kyjov Bc. Renatou Masaříkovou)


Dětské oddělení - herní terapeut
https://www.youtube.com/watch?v=qeJIe_4vofg
Toto video pro Nemocnici Kyjov vytvořila společnost 360video.czNovorozenecké oddělení

Novorozenecké oddělení Nemocnice Kyjov s 14 místy pro zdravé novorozence a 3 lůžky intenzivní péče poskytuje komplexní péči pro narozené děti ze širokého okolí. Spolupracujeme s neonatologickými pracovišti Fakultní nemocnice Brno, což zajišťuje ošetřování těžce nezralých a nemocných novorozenců.
V rámci pobytu novorozenců na oddělení probíhá komplexní screening dědičných poruch, ultrazvuk kyčlí, mozku a ledvin a vyšetření sluchu.
Po propuštění matky z porodnice je k dispozici telefonní linka 518 601 320 pro kvalifikované rady při řešení problémů s kojením.
Ocenění titulem Baby-Friendly Hospital od ledna 2005 potvrzuje výjimečné výsledky v podpoře kojení.
Dále nabízíme možnost zapůjčení monitorů dechu Baby-sense.

 
                                    11176


INFORMACE PRO PACIENTA

Přijetí pacienta na odd.:
Plánované přijetí lze objednat osobně v dětské ambulanci (pavilon F2) i  telefonicky (518 601 302) v pracovní době 7.00 - 15.00 hod.
K přijetí přichází pacient v doprovodu zákonného zástupce s doporučením PL nebo jiného odborného lékaře. Přijetí je realizováno přijímajícím lékařem ve všeobecné dětské ambulanci. (pavilon F2).
Podle věku, po zhodnocení zdravotního stavu a po domluvě se zákonným zástupcem je pacient umístěn na jedné ze stanic dětského odd. Na oddělení je možno přijat k dítěti i zdravý doprovod.

Co vzít s sebou:
 • doporučení ošetřujícího či jiného odborného lékaře
 • v případě plánovaného operačního zákroku: informovaný souhlas s plánovaným operačním výkonem (vystavený  a podepsaný chirurgem), anesteziologický dotazník pro rodiče operovaného dítěte (vystavený a podepsaný anesteziologem)
 • průkaz zdravotní pojišťovny
 • nálezy aktuálně provedených vyšetření
 • zdravotní knížku
 •  očkovací průkaz
 • aktuálně nasazené léky jako např. antibiotika
 • chronicky užívané léky
 • hygienické potřeby (mýdlo, šampon, pomůcky ústní hygieny)
 • přezůvky, ponožky
 • pyžamo
 • toaletní papír, papírové kapesníky
 • malé děti: papírové pleny, vlhčené ubrousky, krém na zadeček

Co dětem nedávat:
 • peníze
 • šperky
 • zbraně
 • cukrovinky          

Virtuální prohlídkaFotogalerie:

Ambulance

7150

7153

7154Herny:823

JIP
7156

7157

7158


7160

7161
Kojenecké oddělení

7188

Novorozenecké :

836

7390

7391

10970


10972

10973

10974

10975

Nadstandardní pokoj:

837839

 Oddělení větších dětí:
7191

7192

7194

7196

7198

 Zdravotní klaun:

7203

budova dětského oddělení po rekonstrukci:

7205

7213

7220

7215