Tisk článku

Rekonstrukce je ve finálu – Nemocnice Kyjov uspoří stovky tisíc

Dlouhá léta vyčníval bytový dům v areálu Nemocnice Kyjov a volal po opravě. Dokončit se ji podařilo koncem června. Dům, který čítá necelou stovku bytů pro zaměstnance a v jehož přízemí sídlí administrativa a ředitelství, prošel zásadní rekonstrukcí. Vyměněna byla okna, součástí investice bylo zateplení a nové balkony, které byly v havarijním stavu, budova dostala nový plášť – vše s cílem ušetřit na provozních nákladech. Financování Nemocnice Kyjov zajistila z evropských fondů, část hradil Jihomoravský kraj jako zřizovatel.
“Stavba vyšla bezmála 34 miliony korun a byla řešena ze tří zdrojů – Jihomoravský kraj přispěl částkou přes 22 mil. korun, Evropská unie téměř 11 milionů, Nemocnice Kyjov rekonstrukci dofinancovala částkou 452 tisíc korun,“ potvrdil Bronislav Klečka, Provozně-technický náměstek.
Panelový dům byl postaven v 70 letech minulého století v zadní části areálu nemocnice. V současné době tvoří převážnou část bytové jednotky pro zaměstnance, pronájem služeb nebo studentské pokoje, které využívají studenti mířící na praxi. Část je využívána jako zázemí pro administrativně-technický personál nemocnice společně s ředitelstvím.
„Nastupující lékaři od nás mohou získat díky této budově a jejím možnostem benefit v podobě zvýhodněného nájmu a energií, chceme tak lékařům nabídnout vyšší komfort,“ doplnila Veronika Neničková, pověřená vedením Nemocnice Kyjov a doplnila, že nemocnici v letošním roce čeká zahájení rekonstrukce anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO).
Podle propočtů z letošního roku nemocnice předpokládá, že se díky zateplení bytového dobu podaří ušetřit kolem 40% nákladů za teplo. S ohledem na ceny energií se počítá s úsporou stovek tisíc ročně.

Veronika Hollerová
tisková mluvčí Nemocnice Kyjov
T: +420 777 908 294
E: hollerova.veronika@nemkyj.cz