Tisk článku

Připomeňte si Světový den srdce s Nemocnicí Kyjov

Kardiovaskulární onemocnění bývají hlavní příčinou úmrtí. Kardiologové na celém světě apelují, aby lidé nezanedbávali preventivní prohlídky. Světový den srdce každoročně vyhlašuje Světová federace srdce (WHF). Připomínáme si jej každoročně 29. září.
Je důležité zmínit, že v tomto oboru se neustále zdokonalují metody léčby a jsou přístupnější stále širšímu okruhu pacientů. V Nemocnici Kyjov je od března k dispozici například nová vyšetřovací metoda – transezofageální echokardiografické vyšetření.
„Vyšetření umožňuje podrobnější zobrazení srdečních struktur, včetně zkratových vad, také dokážeme již podrobně zobrazit srdeční chlopně, zaměřit se na jejich podrobnou morfologii, a tak zavčas diagnostikovat závažné onemocnění jako je infekční endokarditida,“ popsala MUDr. Lucie Savková z Nemocnice Kyjov. Samotné vyšetření trvá 15 minut a pacienti se na něj mohou objednávat ambulantně.
Vrozené srdeční vady v kyjovské nemocnici dokážou lékaři odhalit už i u novorozenců. Dětské oddělení má k dispozici vlastního kardiologa, který využívá špičkový ultrazvukový přístroj za více než 2 miliony korun. Kardiologický ultrazvuk poslední generace nemocnice v minulosti pořídila v rámci projektu Návazná péče. Přístroj nabízí široké možnosti vyšetřování srdečních onemocnění a vrozených vad. 

https://www.nemkyj.cz/kardiologicka
https://www.nemkyj.cz/kardiologicka-detska-ambulance (volat nejdříve koncem října)

Veronika Hollerová
tisková mluvčí Nemocnice Kyjov
T: +420 777 908 294
E: hollerova.veronika@nemkyj.cz