Tisk článku

Odběrové místo

PCR testy na COVID - 19


Infekční ambulance (budova G)
Vyšetření PCR testu na Covid-19 provádíme pouze na vlastní žádost klienta.

Od. 1. 5. 2023 nejsou PCR testy hrazeny z veřejného zdravotního pojištění

Odběry jsou prováděny v pracovní dny PO - PÁ v době od 7.00 - 8.00 hod.

  • Před samotným odběrem je nutno na pokladně Nemocnice Kyjov (přízemí budovy K) uhradit  v  hotovosti nebo platební kartou částku 853,00 Kč (dle platného Ceníku NK).
  • S potvrzením o úhradě se pak dostavit k odběr.
K odběru je nutné se VŽDY předem objednat na tel. čísle 724 488 801 nebo 518 601 350 v pracovní dny v době od 7.00 do 14.00 hod.

K vyšetření se dostavte VŽDY  s platným průkazem pojišťovny a dokladem totožnosti. Na místě odběru uvádějte VŽDY vaše aktuálně platné telefonní číslo.

Výsledky vyšetření Vám budou sděleny přímo z laboratoře nejpozději do 48 hod. od přijetí vzorku k vyšetření, a to prostřednictvím textové zprávy na Vámi uvedený mobilní telefon.Na vyžádání Vám bude vystaveno potvrzení v cizím jazyce (nutno žádat již při odběru, potvrzení dle výsledku vydá infekční oddělení).

Certifikát
v mezinárodně akceptovaném formátu je možné si následně stáhnout a vytisknout na www.ocko.uzis.cz. Po zadání rodného čísla, čísla občanského průkazu a odeslání, je testované osobě doručena SMS s jednorázovým kódem, po jehož zadání je k dispozici mezinárodně uznávaný certifikát.

Veškeré informace týkající se koronaviru včetně telefonních linek naleznete na stránkách KHS Brno http://www.khsbrno.cz  a stránkách MZČR http://koronavirus.mzcr.cz