Očkovací centrum - informace k provozu

Ve středu 3. března zahájí provoz očkovací centrum v Kyjově. Situováno je do estrádního sálu Městského kulturního střediska a přilehlých prostor (Masarykovo náměstí 34).
Očkovací místo, provizorně zřízené při vjezdu do areálu nemocnice, tímto zaniká. Klienti, kteří již absolvovali první dávku vakcíny v nemocnici, se pro druhou dostaví již na Městské kulturní středisko.

Všeobecné informace

• Rezervace termínu očkování je možná pouze prostřednictvím centrálního rezervačního systému MZČR https://registrace.mzcr.cz/ . V případě potřeby Vám s registrací pomůže praktický lékař anebo můžete volat na bezplatnou linku MZČR 1221.
  • Jelikož počet vakcín a kapacita očkovacího centra jsou omezené, ostatní zájemce, ani doprovod
    registrovaných osob, nemůžeme bohužel očkovat.
  • Upozorňujeme, že v případě pozitivity testu na covid-19 (antigenního nebo PCR) je možno očkovat
    NEJDŘÍVE po ukončení izolace pro onemocnění covid-19.
  • Očkovací centrum očkuje všemi v ČR registrovanými vakcínami. V aktuální den se očkuje
    vakcínou,  která je k dispozici a můžeme zaručit dostupnost druhé dávky v předepsaném odstupu.
    Typ vakcíny Vám bude sdělen po příchodu do Očkovacího centra.

Očkovací centrum

• Očkování probíhá v Městském kulturním středisku na adrese Masarykovo nám. 34 v Kyjově
  • Provozní doba: 7.15 - 15.30 hod. ve vybrané pracovní dny
  • Zájemci o očkování se do budovy dostaví v souladu s předem stanovemým termínem očkování, který jim byl přidělen centrálním rezervačním kalendářem https://registrace.mzcr.cz/ a v doprovodu maximálně 1 osoby.
  • K očkování je třeba mít připravený průkaz totožnosti, kartičku zdravotní pojišťovny, vyplněný dotazník zdravotního stavu a ideálně pod vnějším oblečením krátký volný rukáv (urychlí aplikaci očkovací látky).
  • Vchod do budovy je bezbariérový a uvnitř bude pro hůře mobilní osoby vyčleněn i invalidní vozík k zapůjčení. Pro klienty a pracovníky očkovacího centra je vyhrazeno parkoviště za kulturním domem.

Jak očkování probíhá?

• REGISTRACE NA RECEPCI
  • ( připravte si občanský průkaz, kartičku pojišťovny, případně poslední zprávu od lékaře a vyplněný dotazník, který případně vyplníte na recepci)
  • KONZULTACE S LÉKAŘEM
  • APLIKACE VAKCÍNY - OČKOVÁNÍ
  • PO OČKOVÁNÍ VYČKEJTE V ČEKÁRNĚ 15 min.(Pokud nemáte na vakcínu žádnou reakci a cítíte se dobře, můžete se po 15 minutách opustit čekárnu, v opačném případě informujte sestru )
  • VÝSTUPNÍ KONZULTACE S LÉKAŘEM A PŘEDÁNÍ OČKOVACÍHO PRŮKAZU S TERMÍNEM 2. DÁVKY OČKOVÁNÍ

ZDVOŘILE PROSÍME O STRIKTNÍ DODRŽENÍ TERMÍNU, KTERÝ PO REZERVACI OBDRŽÍTE (nechoďte prosím s velkým časovým předstihem či pozdě)

Bližší informace pro očkované jsou rovněž dostupné na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/ nebo na tel. čísle 1221. Telefonní číslo infekční ambulance a oddělení neslouží pro poskytování informací o očkovacích látkách nebo očkování.

Děkujeme za pochopení.