Nové parkoviště už za měsíc

18. května 2018, Kyjov

Nové parkoviště návštěvníci využijí už za měsíc

Padesát pět nových parkovacích míst pro své pacienty v těchto týdnech buduje Nemocnice Kyjov. Rozšíří tak stávající parkoviště pro veřejnost, které už kapacitně nedostačuje. Výstavba vyjde na čtyři a půl milionu, nemocnice hradí z vlastních zdrojů.
Nová parkovací místa plynule navážou na stávající parkovací plochu, která je umístěna při výjezdu z areálu nemocnice do ulice Pod Kohoutkem. Oproti původnímu parkovišti, jehož povrch je asfaltový, jsou nová stání navržena z betonové dlažby. V současnosti se tam vejde 123 aut, po dokončení se počet parkovacích míst zvýší o 55. „Práce potrvají dva měsíce. Začaly v polovině dubna, v těchto dnech jsme proto v poločase výstavby. Povrch je připraven, zbývá položit dlažbu a dokončit oplocení,“ vysvětluje provozně-technický náměstek Nemocnice Kyjov Bronislav Klečka a dodává, že v průběhu prací jsou stávající parkovací plochy omezeny jen minimálně. „Stavební firma musela provizorně zabrat sedm parkovacích míst,“ vypočítává Klečka.

Investice pomůže alespoň částečně vyřešit jeden z velkých problémů, kterým parkování v areálu nemocnice je. Dosavadní kapacita v posledních letech pokulhává za rostoucím počtem pacientů i aut a návštěvníci tak často musejí parkovat v přilehlých ulicích. Ani ty ale nejsou nafukovací. Rozšíření parkoviště nemocnici vyjde zhruba na čtyři a půl milionu korun. „Byli jsme velmi úspěšní při žádání o dotace. Díky tomu můžeme přes ministerstvo pro místní rozvoj čerpat devadesát milionů korun na pořízení zdravotnických přístrojů. Deset milionů však musíme zaplatit ze svého. I proto jsme v případě rozšíření parkoviště o peníze požádali okolní obce. Finanční dar v řádu stovek tisíc nám přislíbili například představitelé Kyjova. Uvidíme, zda návrh podpoří taky zastupitelstvo,“ přibližuje Petr Svoboda pověřený řízením zdravotnického zařízení. Na poslední čestné radě Nemocnice Kyjov, ve které zasedají především starostové z okolních obcí, se za optimální výši finančního daru stanovila padesátikoruna na jednoho obyvatele. V případě Kyjova by to bylo něco přes půl milionu korun.

Mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz