Nemocnici Kyjov pomáhají také obce z regionu

Nejen na Kyjovsku, ale také Hodonínsku a Veselsku najdeme pacienty, kteří míří za péčí do Nemocnice Kyjov. Její strategické umístění pomáhá regionu se zajištěním nezbytné zdravotnické péče. K té pravidelně přispívají také jednotlivé obce regionu. Jednou z nich je aktuálně obec Těmice. Zastupitelé v čele se starostou Tomášek Žůrkem schválili poskytnutí peněžního daru, který poukázali dětskému oddělení.
„Díky tomuto štědrému daru jsme na naše oddělení zakoupili  elektrickou odsávačku hlenů pro děti. Využívat ji budeme pro kojence, batolata, ale i předškolní děti,“ popsala využití lékařka dětského oddělení MUDr. Kamila Kotyková s tím, že každý takový přístroj výrazně zlepšuje komfort péče, možnost odsátí malých dětí přímo na lůžku a zdravotníkům odpadá nutnost přinášet děti na vyšetřovnu, kde je odsávačka stabilně zabudovaná.
„Obec Těmice dlouhodobě přispívá ze svého rozpočtu na některá oddělení Nemocnice Kyjov. Jsme rádi, když můžeme alespoň finančně přispět na vybavení některých oddělení, která využívají i naši spoluobčané a přispět tím ke zkvalitnění nejen jejich péče,“ vyjádřil se Tomáš Žůrek, starosta obce Těmice a doplnil, že už v minulosti obec přispěla a pomohla k nákupu některých zařízení. Jednalo se např. o ultrazvukový diagnostický přístroj pro vyšetření oka a očnice pro oční oddělení, kojeneckou váhu s příslušenstvím pro dětské oddělení, vyšetřovací sady a obruby pro oční odd., přístroje na dovybavení dětské oční ambulance a ortopticko-pleoptické cvičebny očního oddělení. Výčet darů doplnila zmíněná elektrická odsávačka hlenů pro dětské oddělení.

Veronika Hollerová
tisková mluvčí Nemocnice Kyjov
T: +420 777 908 294
E: hollerova.veronika@nemkyj.cz

Vážíme si každého, kdo si uvědomuje, jak důležitá je podpora zdravotnického zařízení v našem regionu a za každý dar, nejen pro dětské oddělení, ze strany obcí, firem i jednotlivců děkujeme.

Jste obec, firma nebo jednotlivec a plánujete podpořit Nemocnici Kyjov? Spojte se s námi: https://www.nemkyj.cz/tiskova-mluvci-nemocnice-kyjov