Nemocnici Kyjov vydatně pomáhají soukromí dárci

19. 12. 2019

Moderní hydraulické chodítko už brzy rozšíří přístrojové vybavení rehabilitačního oddělení. Velkou část peněz, více než 16 tisíc, na ně kyjovská nemocnice získala od soukromého dárce, floristické firmy z Moravan.

Moderní chodítko poslouží především starším klientům se sníženou hybností, případně horší stabilitou. Je taky vydatným pomocníkem při nácviku chůze v rámci poúrazové rekonvalescence. „Pořádáme semináře pro zákazníky, na kterých profesionální floristé z České republiky i zahraničí vytvářejí překrásné dekorace a aranžmá. Ty se na konci akce draží a výtěžek zpravidla putuje na podporu Nemocnice Kyjov,“ říká jednatel moravanské společnosti Flor Service Vladan Minařík, který nemocnici podporuje už od roku 2013. Letošní výnos rozdělil na dvě části - druhá polovina putovala na dětské oddělení, které si za více než 15 tisíc korun koupilo krásné dekorace na zútulnění nadstandardního pokoje, kojeneckého oddělení a dětské ambulance, kde mají především pomáhat rozptýlit obavy dětí z plánovaných zákroků a vyšetření.
Právě dětské oddělení se může o finanční i hmotnou podporu soukromých dárců opřít nejčastěji. Jen za poslední 4 měsíce například získalo 2 vysoce moderní postýlky pro dětské JIP (Nadace Socrates), přístroj na podporu dýchání u nově narozených dětí (Mário Kajan a organizátoři folklorních slavnostní Slovácký rok), peníze na přenosnou odsávačku k resuscitačnímu vozíku (dobrovolní hasiči z obce Louka), stovky kiwanis panenek (Kiwanis klub Slovácko) a před několika dny taky vánoční nadílku pro malé pacienty (Česká pošta, depo Hodonín).
Nemocnice Kyjov srdečně děkuje všem sponzorům a dárcům. I díky nim mohou jednotlivá oddělení udržovat vysoký standard poskytovaných služeb.

Mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz