Nemocnice kvůli bezpečnosti omezuje provoz

16. března 2020

Pacienti přijíždějící do kyjovské nemocnice auty, se od zítřka dostanou pouze na parkoviště pro veřejnost. Otevřeno bude bezplatně, vejde se na něj až 178 vozů.

„Všichni pacienti, kteří do nemocnice přijedou či přijdou, budou hned při vstupu podrobeni bezdotykovému měření tělesné teploty a zodpoví krátký dotazník pro získání epidemiologické anamnézy,“ popisuje nové bezpečnostní opatření ředitel Nemocnice Kyjov Lubomír Wenzl. Každý z klientů následně obdrží malý lístek. Zelený je vstupenkou k vyšetření, držitelé lístku žluté barvy (mají chřipkové příznaky, vrátili se z některé ze zasažených zemí) budou automaticky odesláni na cévní ambulanci k další diagnostice. Rizikové případy bude zdravotnický tým cévní ambulance konzultovat s infekčním a plicním oddělením. Pacienti s pozitivním testem, u nichž by byla doporučena hospitalizace, budou převezeni do Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích.

Klienti bez lístku, tedy ti, kteří se přednemocniční triáži budou chtít záměrně vyhnout, vyšetřeni nebudou.

Do odvolání jsou omezeny plánované operace, nově i preventivní vyšetření a naplánované rehabilitace, řešeny budou pouze naléhavé případy. „Na našich přístrojích, mezi které patří třeba ultrazvuk, CT, magnetická rezonance či mamograf, se nyní soustředíme na akutní a hospitalizované pacienty. Všechna neakutní či preventivní vyšetření do odvolání rušíme a odkládáme,“ říká například primář radiodiagnostického oddělení Luboš Látal a dodává, že kvůli náhradním termínům budou pacienti kontaktováni telefonicky.

Na porodním oddělení byl nově zaveden zákaz osob blízkých u porodu.

„Zdvořile žádáme pacienty, aby nechodili do areálu nemocnice, pokud nemají akutní zdravotní problémy. Děkujeme za pochopení, dodržování pravidel a respektování pokynů personálu, které mají za cíl zmírnit šíření nákazy,“ uzavírá ředitel Wenzl.

Mob.: +420 778 734 797
f.zdrazil@mukyjov.cz