Tisk článku

Memorandum s teplárnou


Když teplo chladí

Kyjovská nemocnice jsou s Teplárnou Kyjov dlouhodobí obchodní partneři. První za výhodných podmínek odebírá ekologicky nezávadné teplo, druhý jmenovaný ho roky spolehlivě dodává. A věrnost se vyplácí. Obě strany dnes podepsaly memorandum, které nemocnici mimo jiné garantuje každoroční sponzorské dary a finanční participaci teplárny při drobných investicích.
"Memorandum definuje, jak naše další spolupráce bude vypadat. Nejenže všechny rekonstruované pavilony budou vytápěny prostřednictvím teplárny, současně využijeme odpadního tepla při chlazení," vysvětluje ředitelka nemocnice Danuše Křiváková. Zní to paradoxně, ale teplo se skutečně dá využít při výrobě chladu. "Funguje to na podobném principu, na jakém pracovaly staré ledničky. Odpadního tepla máme v letních měsících přebytek, a tak jsme hledali možnosti, jakým způsobem ho využít a nevypouštět ho zbytečně komínem ven," dodává předseda představenstva Teplárny Kyjov, pan Petr Jeník. Oba citovaní dnes podepsali vzájemné memorandum o spolupráci.
Nemocnice Kyjov je první projektem kyjovské teplárny, kdy bude pomocí tepla vyráběn chlad. S instalací této nepříliš rozšířené technologie se například už teď počítá při plánované rekonstrukci dětského a gynekologicko-porodnického pavilonu, která by měla začít v průběhu příštího roku.
Kromě cenově výhodných odběrů tepla a spolupráce při výrobě ekologických klimatizací se Teplárna Kyjov memorandem zavázala podporovat nemocnici formou sponzorských darů. Jejich výše a podoba se bude odvíjet podle aktuální poptávky zdravotnického zařízení.


Mgr. Filip Zdražil
tiskový mluvčí Nemocnice Kyjov
Mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz


             10568