Malí pacienti na dětské JIP leží v nejmodernějších postýlkách

17. října 2019

Dvě pohodlné postýlky v krásném provedení nahradily původní zastaralá lůžka pro intenzivní péči dětského oddělení. Nemocnici je za 160 tisíc korun koupil Pavel Holešínský prostřednictvím své Nadace Socrates.

Dvě nové postýlky ozdobené medvídky jsou pomyslnými mercedesy mezi dětskými zdravotnickými lůžky. Mají bohatou výbavu, noční podsvícení, velký úložný prostor a intuitivní ovládání. „Nabízí celou řadu možností polohování, což je komfortnější pro hospitalizované děti i pro personál. Praktické jsou i vyšší, jednoduše manipulovatelné postranice - nemusíme se bát, že malí pacienti z postýlky vypadnou a ublíží si,“ vysvětluje konkrétní výhody nových lůžek vrchní sestra dětského oddělení Renata Masaříková.

Do postýlek dětské JIP uléhají například batolata trpící dehydratací či febrilními křečemi, taky děti s dýchacími potížemi nebo infekčními průjmy. U starších dětí to bývají třeba poruchy vědomí či různé úrazy. Postýlky bývají obsazeny nárazově dle potřeby, v průměru 4 dny v týdnu. „Jsou dny, kdy bychom na jednotce intenzivní péče potřebovali i čtyři taková lůžka. Jindy zase místnost zeje prázdnotou,“ dodává Masaříková.

Pavel Holešínský poskytl kyjovské nemocnici sponzorský dar již několikrát. Nové postýlky daroval prostřednictvím Nadace Socrates, kterou založil na konci loňského roku. Jejím účelem je především podpora zdravotnických zařízení či organizací pečujících o seniory, zejména k zajištění co nejlepší péče. Nadace mimo jiné podporuje i zdravotně postižené osoby a vzdělávání dětí ze sociálně slabých rodin. „Dlouhodobý zájem pana Holešínského o naši nemocnici nás mimořádně těší a moc za něj děkujeme. Štědrost soukromých dárců nám pomáhá k zisku vybavení, na které v napjatém rozpočtu peníze zpravidla nezbývají,“ říká ředitel kyjovské nemocnice Lubomír Wenzl.

mob.: +420 778 734 797

zdrazil.filip@nemkyj.cz