Magický guláš z Louky vynesl 45 tisíc pro děti v nemocnici

Stovky podaných porcí guláše v malé jihomoravské vesničce v horňácké oblasti Slovácka, v Louce, vynesly tisíce korun. Nemocnici Kyjov v letošním roce už podruhé proto navštívili zástupci Sboru dobrovolných hasičů z Louky. Stejně jako v minulosti i tentokrát přivezli výtěžek z dobrovolného vstupného a prodeje zmíněného guláše. Akci pořádají pravidelně na jaře jako ochutnávku tradičního pokrmu. Zapojují se dobrovolné soutěžní týmy a akce je široko daleko velmi oblíbená.
„Na košt gulášů se týmy přihlásí s tím, že vaří guláš, který následně odborná porota degustuje a hodnotí. To stejné pak návštěvníci, kteří mohou také hlasovat, který guláš jim chutná nejvíc,“ popsala oblíbenou atrakci, pořádanou Sborem dobrovolných Hasičů v Louce, Eva Dřímalová, jednatelka sboru SDH Louka.
Přidanou hodnotou setkání je právě dobročinný podtext. Od prvního ročníku v tom měli dobrovolní hasiči naprosto jasno.
„První dva roky jsme výtěžek posílali na onkologické pracoviště v Brně. Teď se zaměřujeme na pomoc dětskému oddělení Nemocnice Kyjov. Letos jsme měli rekordní počet 416 návštěvníků. Vydali jsme celkem téměř 1200 porcí,“ doplnila jednatelka sboru k akci, která se konala poslední květnový víkend.
Předání výtěžku se uskutečnilo 7. října přímo na Dětském oddělení v Kyjově. Vedle finančního daru hasiči přivezli také výtvarné potřeby, které využití herní terapeutky při práci s dětmi při pobytu v nemocnici. Hasiči SDH Louka se navíc se svým záměrem pomáhat přihlásili i do celorepublikové soutěže. Do finále bylo vybráno celkem 5 soutěžních týmů. Podpořit je svým hlasem můžete i vy v anketě Dobrovolní hasiči roku. Šanci hlasovat máte ještě do 20. října.

Veronika Hollerová
tisková mluvčí Nemocnice Kyjov