Tisk článku

KOŽNÍ ODDĚLENÍ


Primářka
MUDr. Markéta Repíková
tel. 518 601 380
e-mail: repikova.marketa@nemkyj.cz


Vrchní sestra
Ilona Gajdoštíková
tel. 518 601 387
e-mail: gajdostikova.ilona@nemkyj.czZástupce primáře
MUDr. Hojačová Dana
tel. 518 601 382


Lékaři
MUDr. Fibichr Tomáš
MUDr. Chovancová Petra
MUDr. Kuchařová Lucie
MUDr. Forgáčová Simonatel. 518 601 381
tel. 518 601 383

KDE NÁS NAJDETE


Oddělení se nachází v zadní části nemocničního areálu v pavilonu L2 ve druhém patře.

plán areálu


NABÍZÍME

Kožní oddělení poskytuje komplexní léčebně preventivní péči v celém rozsahu dermatovenerologie. V současné době má oddělení 15 lůžek. Moderně vybavené pokoje se sociálním zařízením jsou většinou dvoulůžkové. Pro léčebné koupele jsou k dispozici koupelny lázeňského typu.
Ministerstvo zdravotnictví v roce 2006 udělilo našemu oddělení akreditaci v plném rozsahu činnosti na dobu 10 let. Tato akreditace opravňuje kožní pracoviště vychovávat další lékaře v oboru dermatovenerologie.

PROVOZ ODDĚLENÍ

Na oddělení pracují 2 lékařky, 6 sester, 3 sestry mají pomaturitní specializační studium. Průměrný počet hospitalizovaných pacientů za rok je 450.
Léčíme zde chronické dermatózy, venerická onemocnění, nádorová onemocnění kůže, akutní a chronické ulcerace kůže, kožní infekce.....

413


Provádíme široké spektrum výkonů, mezi nejčastějšími jsou:
-testy kožní tolerance a rezistence, epikutánní , fyzikální, fototesty
-léčebné koupele
-chemické ablace a abraze nehtových plotének
-odběr vzorku kůže k bioptickému vyšetření
-aplikace dermatologických zevních léčiv.


414Pro léčbu chronických dermatóz (ekzémy, lupenky, vitiliga, alopetie) má oddělení pracoviště fototerapie vybavené moderními přístroji pro UV záření. Univerzální kabina Waldmann má i lampy produkující záření UVB 311 nm s vynikajícími léčebnými účinky a minimálními vedlejšími projevy pro organismus. Fototerapie je pro pacienty příjemná i z hlediska estetického. S touto léčbou máme již několikaleté zkušenosti a její úspěšnost je kolem 85%. Za rok provádíme přes 2000 výkonů, za hospitalizace i ambulantně.INFORMACE PRO PACIENTA

Příjem pacienta probíhá na vyšetřovně, kde lékař zaznamenává důležitá anamnestická data a provádí příslušná vyšetření s ohledem na celkový zdravotní stav pacienta.
Pacienty na pokojích umisťujeme podle epidemiologického hlediska, způsobu a rozsahu zdravotní péče a celkového zdravotního stavu.
Pacient si k hospitalizaci přinese osobní a hygienické potřeby, ručník, přezůvky, pyžamo,kartičku pojištěnce, občanský průkaz.