Tisk článku

KOŽNÍ ODDĚLENÍ

Primářka
MUDr. Markéta Repíková
tel. 518 601 380
e-mail: repikova.marketa@nemkyj.cz

Vrchní sestra
Ilona Gajdoštíková
tel. 518 601 387
e-mail: gajdostikova.ilona@nemkyj.cz

Zástupce primáře
MUDr. Hojačová Dana
tel. 518 601 382

Lékaři
MUDr. Fibichr Tomáš
MUDr. Hubáčková Barbora
MUDr. Křenová Alena

tel. 518 601 383

KDE NÁS NAJDETE


Oddělení se nachází v zadní části nemocničního areálu v pavilonu L2 ve druhém patře.

plán areálu


NABÍZÍME

Kožní oddělení poskytuje komplexní léčebně preventivní péči v celém rozsahu dermatovenerologie. V současné době má oddělení 15 lůžek. Moderně vybavené pokoje se sociálním zařízením jsou většinou dvoulůžkové. Pro léčebné koupele jsou k dispozici koupelny lázeňského typu.
Ministerstvo zdravotnictví v roce 2006 udělilo našemu oddělení akreditaci v plném rozsahu činnosti na dobu 10 let. Tato akreditace opravňuje kožní pracoviště vychovávat další lékaře v oboru dermatovenerologie.

PROVOZ ODDĚLENÍ

Na oddělení pracují 2 lékařky, 6 sester a 2 sanitářky. Průměrný počet hospitalizovaných pacientů za rok je 450.
Léčíme zde chronické dermatózy, venerická onemocnění, nádorová onemocnění kůže, akutní a chronické ulcerace kůže, kožní infekce.....

413


Provádíme široké spektrum výkonů, mezi nejčastějšími jsou:
-testy kožní tolerance a rezistence, epikutánní , fyzikální, fototesty
-léčebné koupele
-chemické ablace a abraze nehtových plotének
-odběr vzorku kůže k bioptickému vyšetření
-aplikace dermatologických zevních léčiv.


414Pro léčbu chronických dermatóz (ekzémy, lupenky, vitiliga, alopetie) má oddělení pracoviště fototerapie vybavené moderními přístroji pro UV záření. Univerzální kabina Waldmann má i lampy produkující záření UVB 311 nm s vynikajícími léčebnými účinky a minimálními vedlejšími projevy pro organismus. Fototerapie je pro pacienty příjemná i z hlediska estetického. S touto léčbou máme již několikaleté zkušenosti a její úspěšnost je kolem 85%. Za rok provádíme přes 2000 výkonů, za hospitalizace i ambulantně.INFORMACE PRO PACIENTA

Příjem pacienta probíhá na vyšetřovně, kde lékař zaznamenává důležitá anamnestická data a provádí příslušná vyšetření s ohledem na celkový zdravotní stav pacienta.
Pacienty na pokojích umisťujeme podle epidemiologického hlediska, způsobu a rozsahu zdravotní péče a celkového zdravotního stavu.
Pacient si k hospitalizaci přinese osobní a hygienické potřeby, ručník, přezůvky, pyžamo,kartičku pojištěnce, občanský průkaz.