Knihotoč se v nemocnici točí dál

Před lety Nemocnice Kyjov přinesla pacientům v čekárnám ordinací možnost zkrátit si čas s knihou v ruce. Jejich pravidelnou dodávku zajistila Městská knihovna Kyjov. Tento záměr nese název Knihotoč – vrací do života stovky knih, které by jinak možná skončily nevyužity.
Knihovníci vybranou literaturu, ale i časopisy v knihovně označí, umístěny jsou poté do polic, kterých je v areálu Nemocnice Kyjov celá řada. Nová šance pro knihy a příležitost pro pacienty se stala velmi oblíbenou. V policích se totiž začaly objevovat i další neoznačené knihy. Právě ty jednou za čas pracovníci nemocnice sesbírají a knihovna je označí. Knihovníci přitom dbají na to, aby se vybrané tituly daly číst a nejednalo se o vyřazené braky.
Malé knihovny jsou rozmístěny v čekárnách chirurgie, interny, ORL, neurologie, diabetologie nebo na plicním oddělení.
Knihy je možné číst nejen přímo v čekárně, ale také si je půjčovat domů a při další návštěvě zase vrátit. Pokud i Vy máte doma nevyužité knihy, které by ještě mohly někoho potěšit, Městská knihovna je může zařadit do další dodávky knih pro nemocnici.

Veronika Hollerová
tisková mluvčí Nemocnice Kyjov