Informace pro příbuzné COVID+ pacientů

V posledních týdnech přibývá dotazů, zda na covidových odděleních poskytujeme pacientům léky používané při léčbě těžkých forem koronavirové nákazy, například remdesivir či ivermektin.

Tímto sdělujeme, že naši zdravotníci využívají všech dostupných způsobů, jak chránit zdraví a životy pacientů a postupují podle nejnovějších léčebných postupů, včetně podávání ověřených léků.

Dotazů ze strany příbuzných a osob blízkých je ale daleko víc. Informace rádi poskytneme, nicméně doporučujeme odpovědi nejprve hledat na webové stránce Ministerstva zdravotnictví koronavirus.mzcr.cz  (či na webu České vakcinologické společnosti www.vakcinace.eu), případně využít bezplatné infolinky 1221. V některé dny totiž naše covidová pracoviště připomínají spíše telefonní ústřednu a zdravotníci pak namísto péče o pacienty odpovídají na telefonické dotazy.

MOC DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.