Infekční oddělení dostane zateplenou fasádu a nová okna

22. července 2021

Zatímco finišují práce na zateplení budovy dopravního dispečinku a garáží pro naše převozové sanitky, jen o pár desítek metrů dál obklopilo lešení pavilon infekčního oddělení, které bylo během koronavirové pandemie hodně vytížené.
Stejně jako v případě budovy dopravy jde o zateplení fasády, výměnu oken a dveří a zateplení střechy. Zrekonstruovaná bude i terasa a pro infekční oddělení typické kulaté schodiště. Součástí zakázky je i montáž dorozumívacího zařízení, které jednoduše propojí pacienta s návštěvníkem. Vstupy do pavilonu a výtahu nově pohlídají kamery, interiér bude kompletně vymalován.

Práce si vynutily mírná organizační omezení. "Lůžková část funguje pouze na jednom podlaží, ambulance ale zůstávají v provozu. O případných změnách budeme informovat," upřesňuje ředitel Nemocnice Kyjov Lubomír Wenzl.

Stavební práce potrvají nejpozději do začátku příštího roku a vyjdou bezmála na 19 milionů korun. Náklady pokryjí dotace z fondů Evropské unie (3,3 mil. Kč) a příspěvek Jihomoravského kraje, který naši nemocnici zřizuje (15,4 mil.).

mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz