Tisk článku

Dražba dresu Pavla Nedvěda

23. března 2018, Kyjov

Kyjovské nemocnici pomohl i Pavel Nedvěd


Možná o tom fotbalová legenda ani neví. Dětskému oddělení Nemocnice Kyjov však dražba jeho dresu přinesla pětadvacet tisíc korun. Peníze poputují na obnovu přístrojového vybavení.

Na začátku stál historicky první galavečer Okresního fotbalového svazu Hodonín, který se začátkem března uskutečnil v Ratíškovicích. „Na našem okrese máme zhruba šest tisíc dvě stě členů, je to nejpočetnější sportovní základna u nás. Rozhodli jsme se proto ocenit nejen hráče a trenéry, ale taky funkcionáře. Celý galavečer navíc získal charitativní podtext – peníze z vydraženého dresu Pavla Nedvěda jsme totiž věnovali Nemocnici Kyjov,“ vysvětluje předseda okresního fotbalového svazu Petr Kotásek.
Vyvolávací cena dresu, který bývalý reprezentant a držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy oblékal, začínala na částce pěti tisíc korun, nakonec se zpětinásobila.
Záštitu nad galavečerem převzala senátorka za Hodonínsko Anna Hubáčková. Právě ona navrhla, aby výtěžek z akce zamířil do kyjovské nemocnice. „Je stěžejním zdravotnickým zařízením nejen pro okres Hodonín, ale i pro širší region. Je výborně vybavená, a to jak přístrojově, tak personálně,“ vyzdvihla význam Nemocnice Kyjov senátorka. Ta současně věří, že se podobné setkání spojené s předáním šeku uskuteční za rok či dva znovu. Fotbalový svaz totiž chce v pořádání galavečerů pokračovat. Už má dokonce vyhlédnutý i dres, který by při té příležitosti vydražil – nesl by jméno dalšího ex-reprezentanta Zdeňka Grygery.

           11662

Mgr. Filip Zdražil
tiskový mluvčí Nemocnice Kyjov
Mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz