Dárci krve odchází s odměnou

Nemocnice Kyjov v těchto dnech pořádá ve spolupráci s Hematologií a transfuzním oddělením akci Pivo za krev. Během vybraných dnů odměňuje všechny dobrovolné dárce krve lahví piva. Do akce se zapojilo několik lokálních pivovarů a první dva dny téměř 70 dobrovolných dárců.
Akce má za cíl zvýšit povědomí o důležitosti darování krve a přitáhnout co nejvíce dárců, ať už pravidelných, či těch, kteří se rozhodli darovat krev poprvé. Každá krevní dávka má neocenitelnou hodnotu pro ty, kteří ji potřebují, a každý dárce může být hrdý na to, že přispěl k záchraně něčího života.
Krev je často nezbytná v případě úrazů nebo při léčbě nemocí, např. při poruchách krvetvorby nebo při náročných operacích. Dárci krve tedy přispívají k záchraně životů nebo zlepšení zdravotního stavu pacientů.
Krev lze darovat relativně snadno a rychle. Proces darování obvykle trvá méně než hodinu. Předchází mu pohovor s lékařem a kontrolní odběr krve. Dárcovství dárci přináší i jednu neocenitelnou výhodu, a to je prověření krve na nejrůznější nemoci. Pravidelní dárci tak stav svého zdraví mohou sledovat průběžně.

Akce v Nemocnici Kyjov má pokračování v příštím týdnu a na podzim. Nejbližší odběrové dny v Nemocnici Kyjov jsou pondělí 24. a úterý 25. dubna. Věříme, že společně můžeme dosáhnout skvělých výsledků a pomoci těm, kteří potřebují naši pomoc.

EDIT: Do akce se zapojilo celkem 175 dobrovolných dárců.

Kyjov 18. 4. 2023

Veronika Hollerová