Výstava TROCHA RADOSTI v porodnici

Vernisáž výtvarníka Františka Hubatky: Výstava „TROCHA RADOSTI“ otevřela okna do magického světa mateřství
Uplynulou středu 9. 8. 2023 se konala vernisáž výstavy výtvarníka Františka Hubatky s názvem "TROCHA RADOSTI". Tato jedinečná výstava, inspirovaná gynekologicko-porodnickým tématem, nabízí dojemný a osobitý pohled na krásu mateřství a zrození nového života. Výstava je přístupná veřejnosti zcela zdarma po celý nadcházející rok v Gynekologicko-porodnickém pavilonu Nemocnice Kyjov.
Návštěvníci této výstavy mají možnost ponořit se do světa uměleckých děl, která věrně zobrazují sílu mateřství, jedinečný vztah mezi matkou a dítětem a hlubokou symboliku porodu jako aktu zrození života. František Hubatka s precizností a zaujetím vytvořil tato díla pomocí techniky "malby akrylem na karton", zachycující emoce a krásu spojenou s touto magickou tématikou.
Vernisáž byla mimořádnou příležitostí nejen k obdivování uměleckých děl, ale také k setkání se samotným autorem. Geofyzikem povoláním, malířem a ilustrátorem koníčkem, tvoří ve svých ateliérech v Brně a Znojmě. František Hubatka je členem literárního sdružení Weles a kmenovým autorem galerie Vltavín.

Kyjov 10. 8. 2023

Kontakt pro média:
Veronika Hollerová
Hollerova.veronnika@nemkyj.cz
777 908 294

Připojená fotografie zachycuje autora Františka Hubatku před jedním ze svých děl na vernisáži. Níže s ředitelem Nemocnice Kyjov MUDr. Jiřím Vyhnalem.