V Nemocnici Kyjov pomáhají vojáci

Deset vojáků nově posílilo personál kyjovské nemocnice. Jako výpomoc je uvolnila vojenská základna v Přáslavicích na Olomoucku. 2 vojáci působí na centrálních operačních sálech, 4 na chirurgické ambulanci, 4 na interním oddělení a JIPu. "Je to pro nás vítaná pomoc. Velkou část pacientů tvoří lidé upoutaní na lůžko, u kterých je nutné zajišťovat například pravidelné polohování, abychom zabránili proleženinám a jiným komplikacím. Pomáhají taky s transportem pacientů v rámci jednotlivých oddělení," vyzdvihuje přínos vojáků Lubomír Wenzl, ředitel Nemocnice Kyjov.

Situace v nemocnici se mírně zlepšuje. Klesá počet covid+ pacientů hospitalizovaných na standardních lůžkách, kde nyní leží zhruba čtyřicítka lidí. Plně obsazena jsou však nadále lůžka akutní napojená na plicní ventilaci. Těch má Nemocnice Kyjov k dispozici 12. Klesá i počet nemocných zdravotníků. Těch momentálně evidujeme okolo padesátky, což je zhruba poloviční číslo oproti kritickému stavu před třemi týdny.