Starostové Kyjovska plánují spolupráci s Nemocnicí Kyjov

Pravidelné setkání starostů se tentokrát uskutečnilo přímo v Nemocnice Kyjov, kam přijeli zástupci 42 obcí a měst regionu. Ředitel nemocnice si od setkání slibuje především spolupráci. Starostové iniciativu uvítali.
„Vážíme si především toho, že se nastartovala vzájemná spolupráce a vyměňování informací mezi námi a starosty, protože starostové často čelí pozitivním i negativním informacím ze strany svých občanů. Budeme rádi, když se k nám informace dostanou a budeme moci zlepšovat svoji práci, abychom poskytovali tu nejlepší péči pro naše občany v regionu,“ podotkl Jiří Vyhnal, ředitel Nemocnice Kyjov.
Jeden z největších zaměstnavatelů regionu je současně spádovou nemocnicí pro 160 tisíc obyvatel Kyjovska, Hodonínska a Veselska. Některá její oddělení jsou již plně zmodernizována a odpovídají standardům nové generace, současně probíhá jedna z největších investic v historii nemocnice – rekonstrukce ARO, další projekty čekají na svou realizaci. Podílet na rozvoji by se mohly i samotné obce – přislíbily finanční pomoc. Příspěvek 10 tisíc rovnou věnovalo město Kyjov – jako výtěžek z Guláš párty pro dětské oddělení.
Setkání ředitele nemocnice Jiřího Vyhnala a starostů bylo spojeno také s návštěvou senátorky Evy Rajchmanové, která se stala patronkou nemocnice. „Co mě hodně zaujalo, že všechna oddělení mají akreditaci a nemocnice tak může vychovávat nové lékaře, kteří jsou nesmírně potřeba nejen v našem obvodu, ale v celé ČR,“ uvedla senátorka Eva Rajchmanová.
Společně se starosty si prohlédla dětské oddělení a porodnici – ta rozdává nově každé mamince, která porodí v Kyjově, pleny zdarma na celý měsíc. Novinkou je i spolupráce s porodními asistentkami v péči o novorozence po návratu z porodnice.
Jedním z důležitých sdělení byla také informace pro onkologicky nemocné pacienty na Slovácku. Nemocnice Kyjov úzce spolupracuje s Masarykovým onkologickým ústavem v Brně. Pacientům z regionu se tak dostává péče skrze Regionální onkologické centrum přímo v Nemocnici Kyjov.

Kyjov 23_02_06

Veronika Hollerová