Tisk článku

Rekonstrukce porodnice ještě letos


Nemocnice Kyjov postoupila v přípravě na zahájení rekonstrukce gynekologicko-porodnického pavilonu

Kyjov 18. 4. 2024 – Radní Jihomoravského kraje odsouhlasili výběrové řízení na zhotovení projektové dokumentace na akci „Rekonstrukce gynekologicko-porodního pavilonu“ v Nemocnici Kyjov. Jak na středečním jednání potvrdili, začne se ještě v letošním roce. Odhadovaná cena za projektovou dokumentaci činí 4,5 milionu korun.

"Gynekologicko-porodní pavilon pochází z 60. let minulého století, od svého vzniku neprošel žádnou větší komplexní rekonstrukcí. Modernizaci potřebuje, jinak se nemocnice vystavuje riziku přerušení provozu operačních a porodních sálů," uvedl radní pro zdravotnictví Karel Podzimek.

První etapa stavebních prací by měla začít koncem tohoto roku, rekonstrukce by pak měla být hotová na konci roku 2025.

„V budově se mimo jiné nachází nevyhovující prostory ambulancí, čtyř operačních a čtyř porodních sálů. Celková rekonstrukce za přibližně 200 milionů korun je nevyhnutelná a bude probíhat za běžného chodu. Chceme maminkám vytvořit bezpečně působící, klidné a přátelské prostředí,“ doplňuje radní pro investice Vladimír Šmerda.

"Velmi si vážíme a vítáme podporu JMK ohledně rekonstrukce gynekologicko-porodnického pavilonu. Naší prioritou je bezpečná a kvalitní péče. Cílem je, aby rekonstrukce v žádném případě neznamenala omezení provozu dotčených oddělení. Za vedení nemocnice mohu konstatovat, že uděláme, co bude v našich silách, aby byl námi stanovený termín ukončení rekonstrukce, tj. rok 2025, dodržen,“ vyjádřil Jiří Vyhnal, ředitel Nemocnice Kyjov s tím, že plánovaná rekonstrukce se týká nejen samotné porodnice, ale i celého oddělení gynekologie, očního, včetně operačních sálů.

„Jsem neskutečně rád, že po mnoha a mnoha letech vidíme světlo na konci tunelu, kdy investici do rekonstrukce gynekologicko-porodnického areálu nemůže nic zabránit. Bezesporu to ocení nejenom budoucí maminky, ale také region samotný, neboť jde o další zefektivnění lékařské péče nejen Kyjovska a Veselska, ale také Hodonínska,“ doplnil náměstek hejtmana a starosta města Kyjova František Lukl.

V kyjovské porodnici se v loňském roce narodilo 372 chlapců a 329 děvčat. Pokud maminky z tohoto regionu chtějí rodit jinde, musí do porodnic vzdálených několik desítek kilometrů.

Pro další informace a dotazy:
Veronika Hollerová, tisková mluvčí
hollerova.veronika@nemkyj.cz
777 908 294
www.nemkyj.cz