Tisk článku

REHABILITAČNÍ ODDĚLENÍ201
Primář

MUDr. Soňa Koenigová
tel. 518 601 563
e-mail: koenigova.sona@nemkyj.cz


Vrchní fyzioterapeut
Růžena Zemanová
tel. 518 601 561
e-mail: zemanova.ruzena@nemkyj.cz


Zástupce primáře:
MUDr. Prášková Lenka

Registrace Kyjov:
518 601 563

Lůžkové oddělení:
518 601 571

Lékař lůžkového oddělení:
518 601 575

 

Na oddělení a ambulanci je prováděna poúrazová a pooperační rehabilitace a komplexní rehabilitace všech onemocnění zejména pohybového aparátu ( např. u cévní mozkové příhody) , k jejichž léčbě je rehabilitační cvičení nezbytné.
Kromě léčebných programů jsou zde prováděna i preventivní vyšetření a rehabilitace. V odpoledních hodinách jsou na objednání k dispozici komerční rehabilitační programy.  


KDE NÁS NAJDETE

Oddělení se nachází v pavilonu B

plán areáluPROVOZ ODDĚLENÍ

202Rehabilitace  (RHB) má v Nemocnici Kyjov část:  
a) lůžkovou  s 20  akutními lůžky rozdělenými do 8 pokojů, z toho 2 nadstandardní pokoje
- zde se o pacienty stará personál   čítající 1 lékařku,  6 registrovaných všeobecných sester a
  3 sanitáře.
- 2 nadstandardní pokoje (za poplatek 150,- kč/den), pacient  je na pokoji sám, má k dispozici TV, ledničku,varnou konvici a WC.
- na odd. se ošetřují pacienti, kteří potřebují intenzivní RHB (po výměnách kyčelních a kolenních kloubů, po cévní mozkové příhodě, s dlouhodobými bolestmi pohybového aparátu)
- cílem je návrat pacienta do normálního života, aby se stal co nejméně závislý na pomoci okolí
- mezi pacienty jsou jak pac. přímo z interního, neurologického, ortopedického odd., tak pac.  z ambulantní neurologické nebo rehabilitační péče. Pro příjem funguje objednávkový   systém.
-  k příjmu na lůžkové oddělení je nutné se dostavit  v dopoledních hodinách od 8 – do 9.30 hodin (u překladu po dohodě s překládajícím odd.).Pac. si přinese doporučení od lékaře    specialisty (neurologa), poté je přijat sestrou a následně oš. lékařem na odd. Jsou mu podány informace týkající se chodu oddělení a následné aktivní RHB, která je ještě ten den     započata.Pokud je třeba jsou naordinována doplňující vyšetření (odběr krve, RTG, CT..)
- při hospitalizaci na našem oddělení se pac. pohybuje v domácím  sportovním oblečení (tepláky, tričko), k vodoléčbě jsou nutné plavky. Hygienické pomůcky jsou samozřejmostí.
- na oddělení má pac. k dispozici na pokoji uzamykatelnou skříňku od které dostane klíč. Radíme veškeré věci zamykat do skříňky a klíč nosit u sebe. V den propuštění ho pac. odevzdá   oš. personálu. Nedoporučujeme mít u sebe větší obnos peněz, cenné věci (šperky, PC).
- pacient může pokračovat v následné RHB ve Veselí nad Moravou

b) ambulantní,  kde je  elektroléčba, ergoterapie, rozsáhlá vodoléčba s bazénem (ten je přístupný i pro veřejnost), tělocvična s posilovnou a individuální cvičebny. Rehabilitační péči  poskytuje plně proškolený personál ve složení: 1 lékařka, 14 specializovaných fyzioterapeutek, 1 ergoterapeutka,
1 zdravotní sestra a 2 masérky.

Rehabilitační oddělení Nemocnice Kyjov, příspěvková organizace má své detašované pracoviště ve Veselí nad Moravou, které má rovněž dvě části :ambulantní, kde pracuje kvalifikovaná lékařka, 9 specializovaných fyzioterapeutek,2 zdravotní sestry a 2 masérky.

-lůžkovou,která má charakter následné péče.Jsou  zde přijímáni pacienti, přicházející na doporučení svých praktických nebo odborných lékařů  po předchozím objednání a dále pacienti, kteří jsou překládáni z jiných oddělení téhož zařízení nebo z nemocnic blízkého okolí. Ve většině případů se jedná o pacienty s poruchami pohybového aparátu, vertebrogenními obtížemi, o pacienty po náhradách velkých kloubů, s neurologickým onemocněním, po neurochirurgických operacích, cévních mozkových příhodách, v poúrazových stavech či jinými nemocemi. Na lůžkovém oddělení probíhá individuální rehabilitace podle typu postižení či operačního výkonu. Spolupracujeme se zdravotně-sociální pracovnicí naší nemocnice, která pacientům pomůže zajistit ještě v průběhu hospitalizace nebo po propuštění z nemocnice další sociální služby, jakou je např. agentura domácí péče či léčebna dlouhodobě nemocných.

Cílem naší rehabilitační péče lůžkové i ambulantní je dopomoci klientům poškozeným na zdraví k co nejrychlejšímu, optimálnímu uzdravení a znovu začlenění do společnosti či zlepšení kvality života.

Naše oddělení má 29 lůžek. Pokoje jsou dvou, tří nebo pětilůžkové.  2 jednolůžkové pokoje jsou nadstandardní, kde je k dispozici televize, rádio, chladnička a varná konvice. Pokoj má vlastní WC a koupelnu se sprchovým koutem. Poplatek za nadstandardní pokoje činí 150, - os/den.

Lůžková část rehabilitačního oddělení je umístěna v prvním patře budovy a hospitalizovaní klienti si dochází na procedury do ambulantní části rehabilitace, která se nachází v přízemí budovy.

Kontakt na lůžkové oddělení do Veselí nad Moravou: 518 396 196; 518 396 108Akupunktura
Bazální stimulace
Bobath koncept

Baňkování

Cvičení na velkém míči
Cvičení s overbally

Cvičení v těhotenství

Ergoterapie

Elektroléčba

Elektrostimulace

Feldenkraisova metoda

Kabatova technika

Laseroterapie

Léčebná tělesná výchova

Lymfodrenáž

Masáže

Medical Taping, Kinesio tejping

Metoda Brunkow

Metoda McKenzie

Měkké a mobilizační techniky

Mobilizace žeber dle Mojžíšové

Parafínový zábal

Plavání pro veřejnost v koupelovém bazénu
Rašelinový zábal

Rázová vlna
Reflexní masáž

Rehabilitace u hospitalizovaných pacientů

Škola zad

Tělocvična s posilovnou

Vadné držení těla

Vodoléčba

Vojtova metoda