Tisk článku

Prevence a léčba osteoporózy


Tisková zpráva

Kyjov 20. 10. 2023 – Osteoporóza je nemoc, která může postihnout každého z nás, a to bez ohledu na věk či pohlaví. Její včasná diagnóza a adekvátní léčba jsou klíčovými faktory pro zachování zdraví kostí a prevenci zlomenin. Právě dnes, na Světový den osteoporózy, bychom chtěli upozornit na důležitost prevence a léčby tohoto onemocnění, které postihuje naše kosti a může mít vážné následky.
V Nemocnici Kyjov se věnujeme péči o pacienty s osteoporózou s maximální pozorností a profesionalitou, zejména na pracovištích endokrinologie a revmatologie. Nabízíme moderní diagnostické metody a léčebné postupy, které pomáhají zpomalit řídnutí a oslabení kostí a snižovat riziko zlomenin.
"Pokud máte podezření na osteoporózu, je vhodné své potíže nejdříve probrat s obvodním lékařem, který vystaví žádanku na denzitometrické vyšetření k ověření hustoty kostí a stanovení rizika zlomeniny. Na základě výsledků těchto testů pak navrhujeme vhodný léčebný plán nebo preventivní opatření," vysvětluje postup při podezření na osteoporózu MUDr. Lucie Leblochová, lékařka endokrinologie v Nemocnici Kyjov a současně zdůrazňuje i prevenci, která hraje významnou klíčovou roli v boji proti osteoporóze.
„Základním preventivním opatřením je zdravá životospráva a dostatek pohybu – tedy strava bohatá na vápník, vitamin D, důležité je nekouřit. Pohybová aktivita v mládí podporuje tvorbu kosti, v dospělosti pomáhá snižovat úbytek kostní tkáně a udržovat svalovou sílu,“ doplňuje Leblochová.
Pacienti, kteří trpí osteoporózou, mají v Nemocnici Kyjov možnost získat komplexní péči a podporu. To zahrnuje léčbu, rehabilitaci a také poradenství ohledně životního stylu, stravy a cvičení, které mohou pomoci zlepšit stav jejich kostí a celkové zdraví, aby byli schopni vést aktivní a zdravý život.
Pokud máte podezření, že trpíte osteoporózou, neváhejte kontaktovat svého lékaře a následně Nemocnici Kyjov. Jsme tady pro vás a nabízíme podporu a odbornou péči, která vám pomůže v boji proti osteoporóze.

https://www.nemkyj.cz/endokrinologicka
https://www.nemkyj.cz/revmatologicka-ambulance

Veronika Hollerová
tel. 777 908 294
e-mail: hollerova.veronika@nemkyj.cz
www.nemkyj.cz