Tisk článku

Předporodní kurzy kyjovské porodnice

Kyjov 4. 11. 2022

Porodnice Nemocnice Kyjov dlouhodobě pořádá PŘEDPORODNÍ KURZY pro nastávající maminky. Jedná se vždy o tři setkání, která na sebe navazují.

“Po absolvování prvního kurzu budou maminky vědět, co si s sebou zabalit a kdy je ta správná chvíle vyrazit do porodnice. Poznají první, druhou a třetí dobu porodní i obvyklý postup v případě nutného císařského řezu či vyvolávaného porodu,” vysvětluje Jana Pekajová, staniční porodní asistentka. Pokud to provoz porodních sálů a porodního oddělení, stejně jako epidemiologická opatření umožní, je možná si na konci kurzu prohlédnout sály i oddělení.
I druhý KURZ KOJENÍ je sestaven na základě dlouholetých zkušeností kyjovské porodnice a jeho obsah je pravidelně aktualizován podle nejnovějších studií a trendů.
“Věnujeme se polohám a správnému přisátí dítěte, jak v prvních dnech, tak během celé délky kojení. Hovoříme o důležitosti kontaktu kůže na kůži, o stravě kojící ženy, o frekvenci kojení. Ukážeme si, jak poznat, že miminko pije správně. Seznámíme se s postupy při řešení nejčastějších problémů, se kterými se maminka při kojení může setkat,” upřesnila porodní asistentka.
Poslední, třetí kurz, navazuje na informace z předchozích setkání. “Projdeme si celým porodním procesem, vysvětlíme si práci s bolestí u porodu, vyzkoušíme různé porodní polohy a budeme se věnovat roli doprovázející osoby u porodu,” uzavírá Pekajová s tím, že jde mimo jiné o předání znalostí s porody a s následnou péčí o miminko.

  • Možnost konzultace po předchozí telefonické domluvě ohledně termínu
    dopoledne na T: 518 601 410
  • Kontaktní osoba: staniční porodní asistentka porodnice Jana Pekajová.
  • Konzultace jsou vždy individuální.
  • Vítáni jsou oba rodiče.


Veronika Hollerová
tisková mluvčí Nemocnice Kyjov
T: +420 777 908 294
E: hollerova.veronika@nemkyj.cz
www.nemkyj.cz

14775