Plazmaterapie - novinka kyjovské ortopedie

ORTOPEDICKÉ PRACOVIŠTĚ NEMOCNICE KYJOV PŘEDSTAVUJE NOVINKU: PLAZMATERAPII PRO LÉČBU POHYBOVÝCH POTÍŽÍ NEBO PO ÚRAZECH

Ortopedické pracoviště nemocnice v Kyjově zavádí inovativní terapii, která přináší novou naději pro pacienty s pohybovými potížemi a po úrazech. Jde o vlastní plazmou bohatou na krevní destičky, známou jako Plasma PRP (Platelet Rich Plasma), taktéž ACP (Autologous Conditioned Plasma).
Plazmaterapie je revoluční léčebná metoda. Využívá přirozených regeneračních schopností těla. Plasma PRP obsahuje koncentrované množství krevních destiček a růstových faktorů, které fungují jako buněční opraváři se schopností stimulovat. Při aplikaci této terapie jsou unaveným buňkám přímo nařízeny procesy obnovy a opravy těch poškozených. Tímto způsobem lze podpořit hojení a regeneraci poškozených tkání.
"Jsme velmi potěšeni, že můžeme našim pacientům nabídnout tuto inovativní metodu, která posouvá léčbu pohybových potíží na novou úroveň," řekl primář ortopedického oddělení Nemocnice Kyjov MUDr. Peter Chovanec, FEBOT s tím, že plazmaterapie nabízí mnoho výhod a minimum rizika alergických reakcí, je prováděna pod ultrazvukem v rámci ambulantní návštěvy.
Jedinečnost této terapie spočívá v tom, že plazmu lze získat z krve pacienta a aplikovat přímo na místo potřeby.
„Technologie použitá v rámci ortopedické léčby dosahuje až 80 % aktivace vlastních růstových faktorů, což umožňuje ještě účinnější podporu regenerace tkání. Plazmaterapie je bezpečnou alternativou či doplněním k tradičním metodám léčby a je vhodná pro širokou škálu pohybových potíží, včetně artritidy, šlachových a vazivových zranění, kloubních bolestí a dalších ortopedických obtíží nebo po úrazech,“ upřesnil primář.
Výzkumy potvrzují úspěšnost této terapie u zhruba 70 % pacientů, kteří zaznamenali výrazné zlepšení nebo úplné vymizení svých potíží. V současné době si plazmaterapii hradí sám pacient. Ortopedické pracoviště nemocnice v Kyjově je hrdé na zavedení této novinky, která přináší naději a zlepšení kvality života pacientům s pohybovými obtížemi.

Kyjov 23_08_09

Veronika Hollerová