Pacienty Nemocnice Kyjov převáží dva nové sanitní vozy

Až 100 tisíc kilometrů měsíčně najedou sanitní vozy dopravní zdravotní služby Nemocnice Kyjov. Nyní budou dopravnímu středisku v Kyjově a Veselí nad Moravou sloužit dva nové automobily. Nemocnice Kyjov přepraví svými vozidly měsíčně v průměru až 4.300 pacientů.
„Naše dopravní zdravotní služba provozuje na svých dvou dopravních střediscích v Kyjově a Veselí nad Moravou dnes celkem 23 sanitních vozidel. V rámci nepřetržité služby zajišťujeme převozy klientů po celém území České republiky i do zahraničí. Vozy dále slouží pro převozy krve a biologického materiálu nebo zdravotního personálu,“ vysvětluje Veronika Neničková, pověřená řízením Nemocnice Kyjov s tím, že v každém autě je instalována špičková zdravotnická technika a součástí je například klimatizace, kterou převážení pacienti jistě ocení.
Sanitní vozy, které převážejí pacienty na pravidelné kontroly či hospitalizace, splňují nejvyšší nároky na zdravotnické vybavení i komfort. Dvě nová sanitní sanitní vozidla (Volkswagen Transporter) pořídila Nemocnice Kyjov z vlastních investičních prostředků v celkové výši 2 mil. 500 tisíc korun.
„Sanitní vozidla splňují všechny současné požadavky na bezpečný, ekologický a pro klienty pohodlný provoz – jsou vybaveny řadou bezpečnostních vozidlových asistentů, splňují emisní normu EURO 6, je v nich instalována šestibodová klimatizace umístěná ve stropě prostoru s možností individuální regulace a transportní technika umožňuje manipulaci s nosností do 250 kg. Výhodou je také infarktové křeslo se zadní nájezdovou rampou,“ popisuje technické vymoženosti nových vozů vedoucí dopravy Miloslav Mencl.
Nejstarší dva kusy stávajícího vozového parku nemocnice tak nahrazují vozidla, která značně překračují komfort aktuální normy, čímž je dosaženo vyššího pohodlí pro převážené klienty.

Veronika Hollerová
tisková mluvčí Nemocnice Kyjov