O Movember v kyjovské nemocnici je mimořádný zájem

Oddělení klinické biochemie je znovu po roce v obležení. Za shon může třetí ročník akce Movember. V rámci ní mohou zájemci v termínu od 4. do 15. listopadu využít bezplatného vyšetření prostaty.

Hned první den přišlo více než 60 mužů. "Vyšetření spočívá v odběru malého vzorku krve a zjištění hladiny PSA. To je látka, která se v krvi vyskytuje a je základním ukazatelem možného zhoubného onemocnění. Velmi důležitá je přitom prevence, především u mužů starších padesáti let, u kterých je riziko výskytu rakoviny prostaty vyšší," vysvětluje primář oddělení Rostislav Kotrla.
Není třeba se objednávat předem, jen je nezbytné dodržovat pracovní dobu pro veřejnost od 8 do 14 hodin. Na výsledky se nečeká, nemocnice je rozesílá poštou. Oddělení klinické biochemie sídlí v budově P1, v suterénu pod ORL.