Nový ředitel se setkal s primáři a zástupci JMK

Nemocnici Kyjov navštívil náměstek hejtmana Jiří Nantl, který od 1. prosince 2022 řídí agendu krajského zdravotnictví. Setkání bylo příležitostí pro nového ředitele MUDr. Jiřího Vyhnala přizvat k diskusi primáře všech oddělení kyjovské nemocnice.
Podle Nantla je role ředitelů krajských nemocnic ve správě celého zdravotního systému zásadní a kraj usiluje o profesionální management zdravotnických zařízení.
„Probíhá politická debata o tom, že by bylo dobré sjednotit řízení krajských nemocnic. Jde o náročný úkol, ale za mě nezbytný, aby naše krajské nemocnice byly silným hráčem v poskytování zdravotní péče v tomto kraji,” zmínil Jiří Nantl s tím, že na únorovém zasedání zastupitelstva JMK plánuje předložit aktualizovaný harmonogram prací, který povede k tomu, aby rada JMK do konce příštího roku dala zastupitelstvu ucelenou zprávu o možnostech dalšího vývoje managementu krajských nemocnic.
„Kyjov vnímám jako malou fakultní nemocnici a mým hlavním úkolem je, abych toto postavení udržel. Máme připraveny projekty, které se budou týkat například lepší dostupnosti ambulantní péče, orientovat se chceme na naše pacienty zkrácením čekací doby v ambulancích. Přemýšlíme nad zlepšením nemocniční stravy, aby vyhovovala moderním trendům v dietologii a také se zamýšlíme nad prevencí v souvislosti s včasným odhalením rakoviny,“ popsal své vize nastupující ředitel Nemocnice Kyjov MUDr. Jiří Vyhnal a dodal, že kyjovská nemocnice je v současné době atraktivním pracovištěm pro mladé lékaře.

Kyjov 8. 12. 2022

Veronika Hollerová