Nové sanitní vozy vstupují do služby

Nemocnice Kyjov oznamuje příchod dvou nových sanitních vozidel do své zdravotnické dopravní služby. Tímto krokem pokračuje v procesu celkové obnovy vozového parku v kategorii sanitních vozidel, který byl zahájen před několika lety. Pořízení nových vozidel bylo opět umožněno díky příspěvkům některých obcí v kyjovském a veselském regionu.
„Jsem velmi potěšen, že můžeme přivítat další dvě moderní sanitní vozidla v naší dopravní službě. Díky těmto novinkám můžeme našim klientům nabídnout ještě vyšší standardy pohodlí a bezpečnosti během jejich přepravy. Zároveň nám to umožní posílit naši kapacitu a efektivitu při zajišťování zdravotnické pomoci v našem regionu,“ uvedl ředitel Nemocnice Kyjov Jiří Vyhnal.
Zdravotnická dopravní služba Nemocnice Kyjov provozuje celkem 24 sanitních vozidel na dvou dopravních střediscích v Kyjově a Veselí nad Moravou. Tato vozidla průměrně přepravují více než 4.000 klientů měsíčně a ujedou téměř 100.000 km. Služba zajišťuje přepravu klientů všech zdravotních pojišťoven po území České republiky i v zahraničí, a také poskytuje zdravotní asistenci během sportovních a kulturních akcí.
„Nově pořízená sanitní vozidla splňují nejpřísnější kritéria pro pohodlný a bezpečný převoz klientů. Mezi jejich význačné vlastnosti patří vícecestná klimatizace, špičková zdravotní transportní technika, která umožňuje převoz klientů s hmotností až 250 kg, a ergonomické sedačky pro maximální komfort během transportu,“ upřesnil Miloslav Mencl, vedoucí Dopravní zdravotní služby a dodal, že důležitou součástí nových vozidel jsou také moderní jízdní asistenti, které zajišťují bezpečný a ekologický provoz.

Nemocnice Kyjov se v současné době těší, že všechna její sanitní vozidla splňují nejvyšší standardy pro přepravu klientů. Investice do modernizace vozového parku je v souladu s vizí nemocnice, která klade důraz na nejvyšší kvalitu zdravotní péče a spokojenost pacientů.

Kyjov 23_08_08

Veronika Hollerová