Nemocnici Kyjov navštívil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

Pediatrii v Nemocnici Kyjov je třeba podpořit, míní Válek

Kyjovská nemocnice má před sebou jednu z významných investičních akcí, rekonstrukci oddělení ARO. Zahájena bude v nejbližších dnech. Druhá velká investice na svůj osud teprve čeká – rekonstrukce gynekologicko-porodnického pavilonu je závislá na rozhodnutí zřizovatele.
 „Kraj vnímá, že nový gynekologicko-porodnický pavilon je důležitý. Je pro mě nepředstavitelné, že by na okrese s tak velkým spádem nebyla porodnice. Budeme dál jednat, protože od vlády nedostaneme takový příspěvek, jaký bychom si představovali. Je nutné to posunout strategicky do harmonogramu a bavit se o projektové dokumentaci,“ vyjádřil při návštěvě ministra v Kyjově Jiří Kasala, náměstek hejtmana, radní JMK za zdravotnictví s tím, že JMK nyní zpracovává analýzu zdravotní péče a rekonstrukce gynekologie je jedním ze dvou velkých projektů z oblasti zdravotnictví.
 „Je potřeba podpořit pediatrii v Nemocnici Kyjov. Byl bych rád, aby tady vznikla ambulance, která bude nějakým způsobem spolufinancována z Ministerstva zdravotnictví. Bezesporu je nutné vybudovat novou gynekologii, protože tady má dlouhou tradici. Je to přirozené místo, kde by mělo být silné gynekologické pracoviště s možností různých typů alternativních porodů. Jedna ze dvou největších nemocnic v rámci JMK si zaslouží svůj rozvoj,“ potvrdil ministr zdravotnictví prof. MUDr. Vlastimil Válek a nastínil, že si zdejší nemocnice bude moci v budoucnu sáhnout na finanční prostředky z dotačních programů zaměřených například na dlouhodobou péči, rehabilitace a následnou péči.
„Rekonstrukce gynekologicko-porodnického oddělení je potřeba a dosvědčuje to i skutečnost, že projektová dokumentace je zpracována od roku 2016 a běží již opakovaně prodloužené stavební povolení, které končí v příštím roce,“ doplnila Veronika Neničková, statutární zástupce Nemocnice Kyjov.
„Nemocnice Kyjov zajišťuje špičkovou péči v JMK a porodnice i dětské oddělení k ní jednoznačně patří. Ne všechno dokáží zajistit lékaři, sestřičky a další personál svým úsilím. Je potřeba, aby k tomu bylo adekvátní prostředí,“ vyjádřil podporu investičního projektu František Lukl, náměstek hejtmana JMK. Věří, že prostředky na dokončení projektové dokumentace by kraj mohl nalézt na přelomu roku a následně zařadit tuto investici mezi priority.

Veronika Hollerová
tisková mluvčí Nemocnice Kyjov