Nemocnice Kyjov roztáčí knihotoč - projekt, který vyřazeným knihám vdechne druhou šanci

6. března 2020

Už brzy se v některých čekárnách kyjovské nemocnice objeví nové poličky. Budou na nich knihy a časopisy, které si mohou návštěvníci zapůjčit. Nejen při čekání na vyšetření, ale třeba i domů a vrátit je při příští návštěvě nemocnice.

Rozhodně nepůjde o knižní odpad. Tituly, které se v nemocničním knihotoči objeví, projdou užším výběrem tak, aby pro čtenáře byly atraktivní. „Poličky budeme instalovat například na interně, chirurgii, neurologii, diabetologii, plicním oddělení či ORL. Čtenáři pak knížku mohou vrátit do kterékoliv z výše uvedených čekáren. Kdy, záleží čistě na nich,“ vysvětluje uvolněná pravidla knihotoče mluvčí nemocnice Filip Zdražil.

Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Veronika Neničková dnes v této souvislosti jednala s ředitelkou Městské knihovny Kyjov Michaelou Moudrou o možnostech vzájemné spolupráce. Knihovna nemocnici v začátcích vypomůže se zajištěním reprezentativního počtu knížek, další tituly pak bude průběžně dodávat dle potřeby. „Knih, které vyřazujeme, sice není mnoho, i několikrát do měsíce nás ale kontaktují lidé s nabídkou titulů, které získali třeba z pozůstalosti. Často se jedná o zajímavou četbu,“ přibližuje Michaela Moudrá. Nemocnice by do projektu ráda přizvala i veřejnost. „Pokud máte doma knihy, pro které postrádáte využití, darujte nám je - společně jim dáme druhou šanci,“ vyzývá nejen návštěvníky nemocnice Veronika Neničková.

Knížky je možné nosit do Městské knihovny Kyjov s odkazem, že jde o dárek pro Nemocnici Kyjov.

Všem štědrým příznivcům dobrého čtení předem děkujeme.

Mob: 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz