Tisk článku

Nemocnice Kyjov připravuje setkání lékařů

Český lékařský spolek Jana Evangelisty Purkyně chystá v polovině září setkání lékařů Hodonínska. Akce se uskuteční pod záštitou Nemocnice Kyjov. Láká především obvodní lékaře nebo specialisty z regionu. Hlavním tématem bude bariatrická a metabolická chirurgie. Zvolené téma má upozornit na dostupnosti bariatrické chirurgie v Nemocnice Kyjov v kontextu se statistickými údaji nárůstu obezity v populaci.
„Očekávám, že program osloví řadu našich kolegů, kteří pak mohou získané informace předávat svým pacientům. Snažíme se o pravidelnost setkávání jednou za dva měsíce a témata seminářů vybíráme právě na základě podnětů z řad kolegů či vlastních,“ vysvětlila za organizátory MUDr. Kamila Kotyková, lékařka Nemocnice Kyjov.
Lékaře čekají mimo jiné nejnovější poznatky z oblasti chirurgie, své zkušenosti budou sdílet také traumatologové, představí se i prof. MUDr. Martin Haluzík, DrSc., předsedy ČOS ČLS JEP. Na zářiové setkání naváže seminář 3. listopadu s tématem „20 let mamografického screeningu v Nemocnici Kyjov“. V příštím roce se lékaři budou věnovat ORL kazuistikám nebo budoucnosti oddělení nukleární medicíny.

KDY: čtvrtek 15. září 2022 od 17.00 do 18.30 hod.
KDE: restaurace Kyjovský pivovar, třída Komenského 596, Kyjov

Veronika Hollerová
Tisková mluvčí Nemocnice Kyjov
T: 777 908 294
E: hollerova.veronika@nemkyj.cz 

14640