Tisk článku

Nemocnice Kyjov připravuje babybox


Tisková zpráva

Nemocnice Kyjov instaluje babybox: Spuštění je plánováno na 5. prosince

Kyjov, 2. 11. 2023 – Nemocnice Kyjov přináší s koncem roku jednu novinku. Na přelomu listopadu a prosince bude do nemocnice instalován BABYBOX, který umožní matkám, které se ocitnou v nesnázích, bezpečně a anonymně odevzdat svého novorozence. Děti tak dostanou novou šanci na život.
Babyboxů je v současné době v ČR 86 a zachránily už 253 dětí. Jedná se o speciálně navržený box, který bude v Kyjově umístěn na viditelném a snadno přístupném místě u vstupu do Nemocnice Kyjov. Tato zařízení jsou vybavena teplotním regulátorem, vzduchovým filtrem a signalizačním zařízením, které okamžitě upozorní personál nemocnice na přítomnost dítěte v boxu. Každé dítě, které je do Babyboxu umístěno, je následně řádně ošetřeno a je mu poskytnuta nezbytná lékařská péče.
Babybox je zcela anonymní a umožňuje matkám, které se ocitnou v obtížných životních situacích, bezpečně a anonymně odevzdat své novorozeně, aniž by se vystavovaly riziku trestního stíhání nebo odsouzení. Tato služba má za cíl ochránit zdraví a bezpečí novorozenců a umožnit matkám, aby své děti odevzdaly do péče odborného zdravotnického personálu.
Nemocnice Kyjov plánuje oficiální zahájení provozu babyboxu na 5. prosince 2023. Toto datum bude spojeno s veřejným setkáním, na kterém budou přítomní zástupci nemocnice, místní samosprávy a dalších organizací, které se podílely na zavedení této důležité služby.

www.babybox.cz

Pro další informace a dotazy kontaktujte:
Veronika Hollerová, tisková mluvčí
hollerova.veronika@nemkyj.cz
777 908 294
www.nemkyj.cz