Nemocnice Kyjov dokončila druhou etapu projektu Výsadba stromů

Nemocnice Kyjov dokončila druhou etapu projektu Výsadba stromů

Kyjov, 15. 9. 2023 — Nemocnice Kyjov úspěšně dokončila druhou etapu projektu "Výsadba stromů" v areálu nemocnice. Tento záměr, spolufinancovaný Státním fondem životního prostředí ČR, představuje významný krok směrem k ochraně životního prostředí a zlepšení kvality života v našem městě. Projekt byl zahájen v září 2022 a úspěšně dokončen v květnu letošního roku.

Hlavními cíli projektu byly:

1. Zvýšení estetické hodnoty: V rámci projektu bylo vysazeno celkem 52 nových listnatých stromů, které tvoří atraktivní a příjemné prostředí pro pacienty, návštěvníky a personál nemocnice.
  2. Ekologický přínos: Stromy mají pozitivní vliv na ekologii města. Pomáhají vyrovnávat teplotní extrémy, zlepšují kvalitu ovzduší a pomáhají zadržovat vodu, což je v dnešní době stále důležitější.

"Tato iniciativa má pozitivní dopad na naše okolí a zároveň podporuje naši snahu o udržitelnost a péči o životní prostředí,“ zmínil MUDr. Jiří Vyhnal, ředitel Nemocnice Kyjov. „Výsadba dalších stromů v nemocnici má mnohostranné výhody. Kromě estetického zlepšení našeho prostředí pomáháme přírodě, zlepšujeme kvalitu ovzduší a vytváříme prostředí, které má pozitivní vliv na naše pacienty, personál a návštěvníky,“ doplnila provozně technická náměstkyně Mgr. Šárka Šilerová.
Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Kontakt pro média:
Veronika Hollerová, tisková mluvčí