Nemocnice Kyjov chystá MELANOMOVÉ DNY

Prevence melanomu je velmi důležitá, protože se jedná o nejzávažnější formu kožní rakoviny. Nemocnice Kyjov dává již opakovaně příležitost každému, kdo si chce nechat zkontrolovat znaménka. Tzv. Melanomový den plánuje v úterý 30. května od 7.00 do 15.00 hodin v rámci Evropského dne melanomu. Kožní oddělení Nemocnice Kyjov bude v tento den přijímat zájemce o vyšetření znamének bez objednání. Možnost vyšetření mají i zaměstnanci nemocnice, a to už 2. května, po rezervaci termínu.
Melanom může být velmi agresivní a pokud není odhalen včas, může se rozšířit do okolních tkání a způsobit vážné zdravotní komplikace. Prevence melanomu spočívá v prevenci vzniku nových znamének a včasné detekci změn na stávajících znaménkách. To může zahrnovat používání ochranných prostředků proti slunci, minimalizaci vystavení slunečnímu záření a pravidelné vyšetřování kůže pro detekci změn v barvě, velikosti, tvaru nebo textuře znamének.
Včasný záchyt takové změny na kůži může být klíčový pro úspěšnou léčbu melanomu. Pokud jsou znaménka odhalena v rané fázi, je pravděpodobnost úplného vyléčení mnohem vyšší než v případě, kdy je melanom odhalen v pokročilé fázi. Proto je prevence melanomu velmi důležitá.

Kyjov 23_04_03

Veronika Hollerová