Tisk článku

Nedoklubko nadělovalo Nemocnici Kyjov

Jejím úkolem je podporovat rodiny předčasně narozených dětí, předávat informace, ale také naději v dobrý konec – rodičovská organizace Nedoklubko není žádným nováčkem ani v Nemocnic Kyjov. Tentokrát novorozenecké oddělení zahrnula dárečky pro maminky a jejich novorozeňátka. Organizace je pořídila i díky výtěžku z nedávné charitativní akce Běh a procházka pro miminka do dlaně. Výtěžek ze startovného byl rozdělen mezi desítky nemocnic napříč Českou republikou.
„Lidé se zaregistrovali a vybrali si nemocnici, kterou chtějí podpořit a zaplatili startovné. Tyto prostředky zamířily do konkrétních nemocnic. Každá si pak vybrala podle svého přání, co potřebuje. Do Kyjova jsme loni díky výtěžku z běhu pořídili kojící křeslo, letos je to váha pro miminka a další drobnosti,“ upřesnila regionální koordinátorka Nedoklubka Karla Uherková při předávání. Do kyjovské porodnice navíc přivezla velké množství dalších užitečných dárků – mimo jiné novou knihu pro rodiče, speciální šátky, čepičky pro novorozeňátka nebo chobotničky.
„Jsme velmi vděční za spolupráci a opravdu si toho vážíme. Na příští běh a chůzi pro Nedoklubko se budeme snažit informovat co nejvíce lidí, aby se ukázala důležitost jejich projektu,“ vyjádřila podporu Veronika Neničková, pověřená řízením Nemocnice Kyjov.
Podle údajů Nedoklubka se v ČR narodí ročně více než 8.000 dětí předčasně. Celosvětově je každé desáté miminko nedonošené.
Nedoklubko oslavilo v červnu 20 let existence. Věnují se problematice předčasného porodu a po celou dobu finančně podporují konkrétní neonatologická a novorozenecká oddělení, která o předčasně narozená miminka pečují.

Veronika Hollerová
tisková mluvčí Nemocnice Kyjov
T: +420 777 908 294
E: hollerova.veronika@nemkyj.cz