Tisk článku

ORL přívětivé k dětem

Nejenom nadstandardní výbava pokojů, ale také jejich výzdoba může velmi významně ovlivnit psychiku pacientů pobývajících na nemocničním lůžku. Děti hospitalizované na kyjovském oddělení ORL se nyní mohou cítit zase o kousek lépe, a to díky nové výzdobě pokojů. Součástí pokojů pro děti a jejich doprovod je i televize, wifi a dětský koutek s hračkami.
Dětské pokoje jsou napojeny na speciální monitorovací zařízení. Personál oddělení má dětské pacienty po operaci pod dohledem a může kdykoli zareagovat v případě potřeby.
"Vůbec nejčastěji přichází malí pacienti k operaci nosní mandle. Mezi další operační zákroky patří odstranění krčních mandlí, zavádění ventilačních trubiček a plastické operace boltců," upřesnil MUDr. Leoš Rousek, primář ORL v Kyjově a dodal, že v loňském roce v období od března do prosince bylo na ORL oddělení odoperováno 184 dětí.
Doprovod rodiče nebo jiného dospělého je zde vítán a pomáhá zvládat malým pacientům obavy z nemocničního výkonu. Děti lépe spolupracují, jsou klidnější a rekonvalescenci mohou zvládnout snáze.
Na ORL oddělení bylo v loňském roce hospitalizováno 1193 pacientů. Na ambulanci bylo v loňské roce provedeno přes 28000 ošetření!, z čehož téměř 1/3 byla provedena u dětí do 18 let věku.


Kyjov 21. 3. 2023

Veronika Hollerová
tisková mluvčí Nemocnice Kyjov,
T: +420 777 908 294
E: hollerova.veronika@nemkyj.cz
www.nemkyj.cz