Tisk článku

Ministr zdravotnictví na Moravě


Tisková zpráva

Ministr zdravotnictví navštívil Veselí nad Moravou - podepsáno memorandum o spolupráci s Nemocnicí Kyjov


Jižní Morava, 24. června 2024 – Ministr zdravotnictví MUDr. Vlastimil Válek navštívil Veselí nad Moravou, kde vedle nové stanice Zdravotnické záchranné služby JMK a nových zubních ordinací navštívil i detašované pracoviště Nemocnice Kyjov. Součástí dopoledne byl také podpis memoranda o vzájemné spolupráci mezi městem Veselí nad Moravou a Nemocnicí Kyjov, které stvrdili svými podpisy starosta města JUDr. Petr Kolář a ředitel Nemocnice Kyjov MUDr. Jiří Vyhnal.

„Pro nás je spolupráce klíčová a máme s Veselím nad Moravou velké plány i z hlediska návazných sociálně zdravotních služeb. Plánujeme vytvoření stacionáře pro pečující a jsme rádi, že otvíráme příležitosti přemýšlet o rozvoji paliativní péče v regionu. Veselí nad Moravou by v tomto mohlo hrát významnou nadregionální roli. Vážíme si také, že nám starosta umožnil podpořit nově příchozí lékaře zajištěním bydlení. Snažíme se propojovat své síly a z hlediska nemocnice jsou naše vztahy nadstandardní, “ zdůraznil význam spolupráce ředitel Nemocnice Kyjov MUDr. Jiří Vyhnal.

Klíčová spolupráce pro budoucí rozvoj
Součástí návštěvy ministra Válka byl podpis Memoranda o vzájemné spolupráci mezi městem Veselí nad Moravou a Nemocnicí Kyjov. Obě strany potvrdily vzájemnou spolupráci na rozvoji zdravotní péče poskytované na území města i celého správního obvodu.
Nemocnice Kyjov aktuálně provozuje v areálu bývalé nemocnice a polikliniky ve Veselí nad Moravou lůžkové oddělení ošetřovatelské péče. Snahou je pracovat na dalším rozvoji těchto služeb. Město Veselí nad Moravou navíc připravuje projekt revitalizace veřejného prostranství v areálu bývalé nemocnice s poliklinikou, což podpoří celkovou dostupnost a kvalitu poskytované péče. Nemocnice Kyjov zde také provozuje ortopedickou a rehabilitační ambulanci a plánuje otevřít ambulanci pediatra.

Podpis memoranda
Podpis memoranda se uskutečnil v prostorách veselské radnice za přítomnosti ministra zdravotnictví MUDr. Vlastimila Válka, který vyjádřil podporu této iniciativě a zdůraznil význam takovýchto partnerství pro zlepšování zdravotní péče v regionu.

Kontakt pro média:
Veronika Hollerová
Tisková mluvčí Nemocnice Kyjov
Tel.: +420 777 908 294
hollerova.veronika@nemkyj.cz
www.nemkyj.cz
15983