Tisk článku

Lékárna Nemocnice Kyjov bude otevřena i na Velikonoce a v další svátky

 Blíží se Velikonoční pondělí. Jeden ze svátků, kdy se zákazníkům neotevřou supermarkety a větší obchody. Zavřené dveře v tento den potrápí i návštěvníky lékáren, sídlících v obchodním centru Vendo Park. Aby se lidé na Kyjovsku nedostali do situace, že zůstanou bez potřebných léků, Nemocnice Kyjov upravuje provozní dobu lékárny ve svém areálu.
„Snažíme se neustále zvyšovat komfort našich pacientů. V rámci pohotovostní služby proto bude lékárna u vjezdu do nemocnice nově otevřena o všech svátcích, během kterých mají ostatní lékárny v okolí zavřeno,“ říká ředitel zdravotnického zařízení Lubomír Wenzl a dodává, že nemocnice tímto opatřením reaguje na podněty některých lidí, upozorňujících na problémy s výdejem léků na recept v době státních a jiných významných svátků. „Pohotovost budeme zajišťovat v čase od 8 do 12 hodin. Pokud by se tvořily fronty, jsme samozřejmě připraveni na pracovišti zůstat podle potřeby déle,“ upřesňuje vedoucí lékáren Pavla Brančová.
Kromě Velikonočního pondělí lékárna kyjovské nemocnice klienty obslouží ve středu
8. května na Den vítězství, v Den české státnosti 28. září a 28. října na Den vzniku samostatného československého státu. „Dalšími ze svátků, během kterých návštěvníci mohou využít služeb naší lékárny, jsou Vánoce, tedy ve dnech od 24. do 26. prosince, obsloužíme je i na Nový rok,“ doplňuje Wenzl.
Pohotovostní lékárna zajistí primárně výdej léků na recept. Nejčastěji se v takových případech jedná o antibiotika, ale také třeba o dětské sirupy na snížení horečky a bolestí, případně poúrazové léky.
V areálu nemocnice sídlí hned tři lékárny pro veřejnost. Jednu provozuje soukromý vlastník, další dvě pak přímo nemocnice. Provozní doba ve všední dny začíná v 7, léky si v nich pacienti mohou vyzvednout do 16 hodin. Pohotovostní služba bude v uvedené svátky zajištěna pouze v nové lékárně situované při vjezdu do nemocničního areálu. Právě tato provozovna je nejblíže urgentním příjmům a pohotovostem.
Nemocnice Kyjov je spádovou nemocnicí pro zhruba sto osmdesát tisíc pacientů, jejím zřizovatelem je Jihomoravský kraj.Mgr. Filip Zdražil
tiskový mluvčí Nemocnice Kyjov
Mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz