Kyjovská chirurgie rozšiřuje spektrum poskytované péče

Přiložená fotka zachycuje průběh operace, které se v některých nemocnicích okresního typu vůbec nedělají. V Kyjově však ano. Operovanou je mladá žena, operatéry primář kyjovské chirurgie Jozef Andel a Pavel Novák z Fakultní nemocnice u Sv. Anny v Brně. Provádějí hernioplastiku několika břišních kýl a plastiku břicha - takzvanou abdominoplastiku. Ta řeší především problém povislé kůže a povolené břišní stěny. Nejčastější příčinou povislého břicha je poporodní redukce tělesné hmotnosti, občas jsou na vině dědičné dispozice.
Tyto zákroky spadají pod komplexní péči o klienty v rámci kýlního centra Nemocnice Kyjov, jsou také součástí bariatrické chirurgie, kterou se v nejbližší době chystáme zavádět. Našim pacientům tak nabízíme nejen operační zákrok břišních kýl s dobrým funkčním výsledkem, ale snažíme se dbát i na celkový estetický efekt.