Konference o pokrocích ve funkční urologii a urogynekologii se blíží

Odborná konference Sekce pro urodynamiku, neurourologii a urogynekologii (SUNU) České urologické společnosti ČLS JEP představuje významnou událost pro odborníky v oblasti urologie a urogynekologie. Konferenci, zaměřenou na pokroky ve funkční urologii a urogynekologii, pořádá urologické pracoviště Nemocnice Kyjov a bude se konat od 1. do 2. června 2023 v Kyjově.
Hlavním koordinátorem odborného programu je prim. MUDr. Miroslav Krhovský, který je předním odborníkem v oblasti urologie a urogynekologie.
„Konference nabídne širokou škálu témat, která se dotýkají nejnovějších výzkumů, diagnostiky a léčby ve zmíněných oborech. Účastníci budou mít možnost představit své výzkumné výsledky formou vyzvaných přednášek, videoprezentací nebo volných sdělení. Věříme, že tato konference přinese nové poznatky a přispěje k dalšímu rozvoji funkční urologie a urogynekologie v České republice, “ vyjádřil MUDr. Krhovský.
Předběžný odborný program konference zahrnuje různá témata, jako je konzervativní léčba a rehabilitace svalového dna pánevního, anatomické studie, klinické a zobrazovací vyšetřovací metody u poruch pánevního dna, aktuální trendy v operační léčbě benigní prostatické hyperplázie, operační výkony na mužské uretře, operační léčba v urogynekologii a neurourologie. Mezi přednášejícími budou významní odborníci, jako je prof. MUDr. Roman Zachoval, prof. MUDr. Tomáš Hanuš, DrSc., prof. MUDr. Jan Krhut, Ph.D., prof. MUDr. Dalibor Pacík, CSc. a prof. MUDr. Jaromír Mašata, Ph.D..
Konference SUNU je významnou událostí v oboru funkční urologie a urogynekologie, která umožňuje odborníkům sdílet své poznatky, diskutovat o nejnovějších trendech a navazovat nové kontakty v oboru. Věříme, že tato konference přinese nové poznatky a přispěje k dalšímu rozvoji funkční urologie a urogynekologie v České republice.

Kyjov 23_05_23

Veronika Hollerová