Rekonstrukce gynekologicko-porodnického pavilonu

Kyjov, 12. října 2023 – Rada Jihomoravského kraje se seznámila s finální verzí projektu rekonstrukce gynekologicko-porodnického pavilonu v Nemocnici Kyjov, kterou připravil nový ředitel MUDr. Jiří Vyhnal se svým týmem. Tato rekonstrukce byla oceněna pro svou efektivitu a racionalizaci nákladů.
"Po letech nejistoty je tu světlo na konci tunelu, kdy v příštím roce konečně započne dlouho očekávaná a jednoznačně nutná rekonstrukce tohoto pavilonu," prohlásil náměstek hejtmana a starosta Kyjova Mgr. František Lukl a také zdůraznil, že součástí prezentace byl i plán dlouhodobého rozvoje Nemocnice Kyjov, jehož cílem je centralizace pracovišť do jednoho celku, což povede ke zlepšení bezpečnosti při poskytování zdravotnické péče a rovněž výrazně sníží provozní náklady. Koncepce je otázkou dlouhodobého horizontu. Podle ředitele nemocnice Jiřího Vyhnala je velmi důležité, aby všechny budoucí projektové investiční aktivity v nemocnici byly v souladu s tímto plánem.
"Rekonstrukce gynekologicko-porodnického pavilonu je jedním z prvních klíčových kroků směrem k rozvoji našich služeb pro občany regionu. Díky efektivnímu plánování a optimalizaci provozních nákladů věříme, že tento projekt bude úspěšný a především reflektuje nejdůležitější změny na poli medicíny v současnosti i do budoucna," míní ředitel Nemocnice Kyjov MUDr. Jiří Vyhnal.
Podle informací krajského radního Františka Lukla Rada Jihomoravského kraje jednoznačně souhlasila s uvolněním finančních prostředků pro dokončení finálních prací na rekonstrukci gynekologicko-porodnického pavilonu a následné začlenění investičních nákladů do rozpočtu pro roky 2024/2025.
Rekonstrukce gynekologicko-porodnického pavilonu bude důležitým krokem směrem k modernizaci a zlepšení poskytované péče v regionu. Zástupci Jihomoravského kraje vnímají podle Lukla projekt jako reálný, stejně jako jeho zahájení v příštím roce.

Pro další informace kontaktujte:

Veronika Hollerová, tisková mluvčí Nemocnice Kyjov
T: +420 777 908 294