Tisk článku

GYNEKOLOGICKO-PORODNICKÉ ODDĚLENÍ


Primář
MUDr. Július  Maruška
tel. 518 601 400
e-mail: maruska.julius@nemkyj.cz


Vrchní sestra
Mgr. Blanka Hrušáková
tel. 518 601 409
e-mail: hrusakova.blanka@nemkyj.cz


Náplní práce gynekologicko – porodnického oddělení je péče o reprodukční zdraví žen, diagnostika a léčba gynekologických onemocnění, péče o těhotné s komplikacemi gravidity, o rodičky, samozřejmě včetně vedení porodů a nedělky. Nedílnou součástí této péče je komplexní ambulantní činnost, gynekologická operativa, včetně operací onkogynekologických, urogynekologických a minimálně invazivních, gynekologická a prenatální sonografie a péče o pooperační stavy na jednotce intenzivní péče.


KDE NÁS NAJDETE

Oddělení se nachází v pavilonu E1

plán areálu


V 1. patře se nachází gynekologická ambulance, lůžkové gynekologické oddělení, JIP, oddělení rizikového těhotenství a operační sály. Ve 2. patře jsou porodní sály, porodnická ambulance, specializovaná ultrazvuková ambulance a lůžkové oddělení poporodní.


Telefonické kontakty

 

PROVOZ ODDĚLENÍ

Gynekologické oddělení nabízí klasickou a minimálně invazivní gynekologickou operativu, tedy výkony abdominální, vaginální, laparoskopické a hysteroskopické. V oblasti laparoskopických neonkologických operací nabízíme výkony na špičkové úrovni, zahrnující např.  i totální laparoskopickou hysterektomii, tedy výkon, které provádí jen několik pracovišť v republice a nejsou na okresní úrovni standardem. Dále provádíme malé gynekologické výkony.
Ambulantní péči nabízíme v celé šíři, specifikem ambulantní péče je dispenzarizace onkogynekologických pacientek a rizikových těhotných. Jsme vybaveni dvěma ultrazvukovými přístroji včetně možnosti vyšetření modalitou 3D/4D a pokročilým dopplerovským modulem.
Porodní sály a příslušná ambulance nabízí komplexní péči o rodičky, z hlediska neonatologického lze u nás vést porody od 35. týdne těhotenství, novorozenecká JIP je vybavena k péči o mírně nezralé novorozence.


Gynekologické oddělení disponuje celkem 31 lůžky. Na jednotce intenzivní péče je 5 lůžek. 11 pokojů je dvoulůžkových s vlastním sociálním zařízením a sprchou. Jeden čtyřlůžkový pokoj  bez sociálního zařízení je určen  pro pacientky ke krátkodobé hospitalizaci pro malé gynekologické výkony. Oddělení je vybaveno jedním pokojem nadstandardním, jednolůžkovým se sociálním zařízením, sprchou, lednicí a televizorem. Návštěvní hodiny jsou denně od 13.00 do 17.00 hodin.

Oddělení šestinedělí má 20 lůžek na  třech pokojích jednolůžkových, čtyřech pokojích dvoulůžkových a na třech trojlůžkových. Všechny pokoje jsou vybaveny příslušenstvím nutným k péči o novorozence. Je uplatňován systém rooming in, kdy je matka a zdravý novorozenec po celou dobu hospitalizace pospolu. Pokoje mají vlastní sociální zařízení i sprchu. Dva pokoje jsou nadstandardní, s možností přistýlky pro pobyt partnera, s televizí, lednicí a rychlovarnou konvicí. Návštěvní hodiny jsou denně od 13.00 do 17.00 hodin.
                                9482

K hospitalizaci jsou klientky přijímány buď na gynekologické ambulanci nebo v případě těhotných klientek, od ukončeného 27. týdne gravidity, na příjmu porodního sálu. Obě místa fungují nepřetržitě. Z ambulance nebo příjmu porodního sálu jsou pacientky převedeny na oddělení, u rodiček přímo na porodní sál.

1146Kromě nutných dokladů a lékařských zpráv nutných k přijetí do nemocnice by bylo vhodné, aby pacientka měla s sebou svoje hygienické potřeby, spodní prádlo k převlečení, přezůvky, telefon a nabíječku. Může dostat ústavní prádlo, pokud se bude cítit lépe ve svém, může si vzít oblečení  svoje. V prostorách porodního oddělení je možnost bezdrátového internetového připojení. Nebráníme klientkám v přinesení si čehokoli drobného, co může zpříjemnit a usnadnit jejich pobyt v nemocnici.


 Správná technika kojení
https://www.youtube.com/watch?v=_HVTMJfTWDU
Toto video pro Nemocnici Kyjov vytvořila společnost 360video.czPlán péče o novorozence