Tisk článku

GYNEKOLOGICKO-PORODNICKÉ ODDĚLENÍ

Primář
MUDr. Pavel Kostka
tel. 518 601 400
e-mail: kostka.pavel@nemkyj.cz

Vrchní sestra
Mgr. Blanka Hrušáková
tel. 518 601 409
e-mail: hrusakova.blanka@nemkyj.cz

Náplní práce gynekologicko – porodnického oddělení je péče o reprodukční zdraví žen, diagnostika a léčba gynekologických onemocnění, péče o těhotné s komplikacemi gravidity, o rodičky, samozřejmě včetně vedení porodů a nedělky. Nedílnou součástí této péče je komplexní ambulantní činnost, gynekologická operativa, včetně operací onkogynekologických, urogynekologických a minimálně invazivních, gynekologická a prenatální sonografie a péče o pooperační stavy na jednotce intenzivní péče.

KDE NÁS NAJDETE

Oddělení se nachází v pavilonu E1

plán areálu

V 1. patře se nachází gynekologická ambulance, včetně ultrazvuku, lůžkové gynekologické oddělení, JIP, oddělení rizikového těhotenství a operační sály.
Ve 2. patře jsou porodní sály, porodnická ambulance a lůžkové oddělení poporodní. 

Telefonické kontakty 

PROVOZ ODDĚLENÍ

Gynekologické oddělení nabízí klasickou a minimálně invazivní gynekologickou operativu, tedy výkony abdominální, vaginální, laparoskopické a hysteroskopické. V oblasti laparoskopických neonkologických operací nabízíme výkony na špičkové úrovni, zahrnující např.  i totální laparoskopickou hysterektomii, tedy výkon, které provádí jen několik pracovišť v republice a nejsou na okresní úrovni standardem. Dále provádíme malé gynekologické výkony. Ambulantní péči nabízíme v celé šíři, specifikem ambulantní péče je dispenzarizace onkogynekologických pacientek a rizikových těhotných. Jsme vybaveni dvěma ultrazvukovými přístroji včetně možnosti vyšetření modalitou 3D/4D a pokročilým dopplerovským modulem. Porodní sály a příslušná ambulance nabízí komplexní péči o rodičky, z hlediska neonatologického lze u nás vést porody od 35. týdne těhotenství, novorozenecká JIP je vybavena k péči o mírně nezralé novorozence.

Gynekologické oddělení disponuje celkem 31 lůžky. Na jednotce intenzivní péče je 5 lůžek. 11 pokojů je dvoulůžkových s vlastním sociálním zařízením a sprchou. Jeden čtyřlůžkový pokoj  bez sociálního zařízení je určen  pro pacientky ke krátkodobé hospitalizaci pro malé gynekologické výkony. Oddělení je vybaveno jedním pokojem nadstandardním, jednolůžkovým se sociálním zařízením, sprchou, lednicí a televizorem. Návštěvní hodiny jsou denně od 13.00 do 17.00 hodin.

Oddělení šestinedělí má 20 lůžek na pokojích jednolůžkových, dvoulůžkových a trojlůžkových. Všechny pokoje jsou vybaveny příslušenstvím nutným k péči o novorozence. Je uplatňován systém rooming in, kdy je matka a zdravý novorozenec po celou dobu hospitalizace pospolu. Pokoje mají vlastní sociální zařízení i sprchu. Dva pokoje jsou nadstandardní, s možností přistýlky pro pobyt partnera, s televizí, lednicí a rychlovarnou konvicí. Návštěvní hodiny jsou denně od 13.00 do 17.00 hodin.                               

K hospitalizaci jsou klientky přijímány buď na gynekologické ambulanci nebo v případě těhotných klientek, od ukončeného 27. týdne gravidity, na příjmu porodního sálu. Obě místa fungují nepřetržitě. Z ambulance nebo příjmu porodního sálu jsou pacientky převedeny na oddělení, u rodiček přímo na porodní sál.

V případě hospitalizace je vhodné si vzít s sebou nutné doklady a lékařské zprávy. Co s sebou do porodnice si můžete stáhnout zde.


S námi do PORODNICE

  14637