Dočasně zrušená oddělení se znovu otevřou

Vzhledem k tomu, že počty hospitalizovaných covid+ pacientů v kyjovské nemocnici pomalu klesají, dojde k postupnému obnovení provozu na pracovištích, které byly vlivem koronavirové epidemie dočasně uzavřeny.
V příštích dnech se do původního režimu vrátí ortopedie, znovu bude otevřena taky neurologie. Do svých prostor se vrátí i urologie.
Pozvolna se rozběhne plánovaná operativa. Klienty, kteří na vyšetření a zákroky byli nuceni čekat, budou postupně osloveni s náhradním termínem. Vše se bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace.
Jako tzv. covidová pracoviště budou nadále sloužit ORL a infekční oddělení. Ta disponují celkem 60 lůžky. V současnosti je v Nemocnici Kyjov hospitalizováno cca 40 pacientů nemocných koronavirem.