Tisk článku

Dětští pacienti budou vyšetřováni novým UZV přístrojem

Ultrazvuk pro vyšetřování dětských pacientů mohou nyní nově využívat lékaři na dětském oddělení Nemocnice Kyjov. Moderní UZV přístroj bude velkým pomocníkem, umožní vyšetření provádět přímo na oddělení bez nutnosti přesunu dítěte na oddělení radiologie. Obrovskou výhodou je, že lékař může provádět vyšetření přímo u lůžka pacienta.
„Nový ultrazvukový přístroj je určen k vyšetřování dětských pacientů všech věkových skupin. Nejčastěji bude využíván lékařem endokrinologické ambulance k odhalení patologie štítné žlázy u pacientů dispenzarizovaných pro poruchy štítné žlázy,“ uvedla MUDr. Kamila Kotyková, lékařka pověřená vedením dětského oddělení.  Nemocnici přístroj za téměř milion korun věnoval Pavel Holešínský prostřednictvím své Nadace Socrates.
„Pomůže odhalit mimo jiné také patologie vylučovacího systému, patologie štítných žláz, pomůže v diferenciální diagnostice problémů zažívacího traktu, současně poslouží například i k vyšetření ultrazvuku mozku po úrazech hlavy u dětí do 1 roku,“ popsala rozmanité využití nového přístroje MUDr. Kotyková.
Nadace poskytla kyjovské nemocnici dar opakovaně. V případě dětského oddělení to byly v minulosti například speciální postýlky pro pacienty dětské jednotky intenzivní péče nebo další ultrazvukový přístroj. V roce 2022 šla podpora stran nadace pro změnu na kožní oddělení nebo rehabilitaci Nemocnice Kyjov.

Kyjov 23_01_17

Veronika Hollerová
tisková mluvčí Nemocnice Kyjov
T: +420 777 908 294
E: hollerova.veronika@nemkyj.cz
www.nemkyj.cz

14952


  14950