Tisk článku

Den otevřených dveří nabídne netradiční pohled do zákulisí Nemocnice Kyjov

 
Program odstartuje v 13 hodin, ukončení je plánováno na 17:00. „Je to první společenská akce pro veřejnost, kterou od vypuknutí koronavirové pandemie organizujeme. Po roce a půl je myslím nejvyšší čas něco takového uspořádat a společně s lidmi se pobavit i vzdělat v oblasti medicíny. Že je to spojeno s výročím 75 let od zahájení provozu, je pomyslná třešinka,“ říká ředitel kyjovské nemocnice Lubomír Wenzl.
Na programu organizátoři pracovali 2 měsíce. Výsledkem je pestrá mozaika aktivit zaměřených na prevenci, osvětu i možnost nahlédnout do zákulisí vybraných pracovišť. „Zájemci absolvují některá vyšetření a dozvědí se spoustu informací z oblasti medicíny. Chtěli jsme připravit akci, která bude zajímavá pro všechny bez ohledu na věk. Nemalá část programu je proto zaměřená na děti,“ upřesňuje náměstkyně ošetřovatelské péče Veronika Neničková. Pro malé návštěvníky je připravena třeba hra, která je přiměje zamyslet se nad fungováním lidského těla. U dětského oddělení budou probíhat tvořivé dílničky, vystoupení zdravotních klaunů, přistaven bude skákací hrad a fotokoutek. Na přípravě programu se podílí Dům dětí a mládeže Kyjov, který pro holky a kluky připravil několik soutěží. V průběhu celé akce zahraje a zazpívá kapela Magic Melody, která dětem i rodičům poskytne možnost vyzkoušet si zpěv ve stylu karaoke.
Pro dospělé je určena především osvětová část programu. Ten je hodně zaměřen na prevenci. „Zájemci budou moci absolvovat více než desítku bezplatných vyšetření, například měření krevního tlaku, vyšetření znamének, sluchu či ostrosti zraku, natočení EKG anebo třeba ultrazvukové vyšetření prsou,“ vypočítává ředitel Wenzl a dodává, že zdravotníci budou v rámci poradenství připraveni zodpovědět vše, co návštěvníky bude zajímat.


Mgr. Filip Zdražil
tiskový mluvčí Nemocnice Kyjov
mob.: +420 778 734 797
f.zdrazil@mukyjov.cz